A jó borok és a jó hangulat mellett a kellemes időnek is örvendhettek a vendégek. A Szépkilátó és a Szentháromság kápolna között tíz állomáson lehetett kóstolni a nedűket.
„Szerintem nem kell annál jobb, hogy nagyon szép környezetben, nagyon szép időben egy jó pohár bor mellett elücsörögni. elbeszélgetni. Úgy gondolom, hogy mondhatom mindkettőnk nevében, hogy nagyon jól érezzük magunkat” - nyilatkozta két korty bor között Lekszikov Csaba.
A hangulatról a Zalaapáti Harmonika Zenekar gondoskodott. A vidékre leginkább a fehérbort adó szőlőfajták jellemzőek, kiváltképp az olaszrizling, illetve a cserszegi fűszeres. Ezek mellett rosé és vörösborokat is kínáltak a gazdák.
Németh József bortermelő: „A becehegyi bornak mindig volt varázsa és reméljük, hogy a későbbiekben is ugyanezeket a jó, finom ízeket meg tudjuk adni azoknak, akik ide látogatnak. Arról nem beszélve, ha valaki elfárad a becehegyi kápolnához, ezt a csodálatos panorámát a borral együtt nem fogja elfelejteni.”
A Becehegyen a szőlőtermesztés az 1882-es filoxéravészig a fénykorát élte, majd a ’60-as-’70-es években újra virágzott a gazdálkodás. Takács Gyula költő leírta, hogy a Batthyányiak nem badacsonyi vagy somlói, hanem becehegyi olaszrizlinggel töltötték fel körmendi pincéiket. Még hamisították is az itteni olaszrizlinget. A hegyközségek 1995-ös újraalakulásakor 50 hektár szőlő volt Balatongyörökön, ma mindössze 18 hektár. A Becehegyen is egyre kevesebb a szőlő, ennek ellenére nagyon keresettek az itteni nedűk.
„Óriási érdeklődés volt, nagyobb mint amire számítottunk. 505 gravírozott pohárral készültünk. Ezt másfél óra alatt sikerült értékesítenünk, ami szerintem fantasztikus teljesítmény” - mondta Bacsa Bernadett, a helyi tourinform iroda vezetője.
A Nyitott pincék napján kóstolópohár nélkül is részt vehettek a vendégek. A borok mellett pogácsával, zsíros- és májas kenyérrel várták őket a vendéglátók.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV