Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Kultúrával segítettek...
2022. máj. 17. kedd | Balatongyörök
Kultúrával segítettek...
Kárpátaljai szobrásznak segítenek!A Balatongyöröki Honismereti Kör Egyesület szervezésében tartottak jótékonysági délutánt, amelynek fővédnöke Manninger Jenő leköszönő országgyűlési képviselő volt és a bevételével egy Kárpátalján élő, magyar gyökerekkel is rendelkező ruszin szobrászt és feleségét segítik . A házaspár otthonát találat érte.

Petrás Mária Prima Primissima –és Magyar Örökség díjas népdalénekes gyönyörű hangja töltötte be a balatongyöröki rendezvényteret. Ő volt az egyik fellépő művésze annak a jótékonysági délutánnak, amelynek bevételével a Kárpátalján élő, Belenyi Mihajlo szobrászművészt támogatták a résztvevők, aki alkotásainak nagy részben magyar vonatkozásúak.

"Nevezzük ismeretlen tárgynak, ami megsemmisítette a műtermét és a lakásának a nagy részét. Egy 71 éves művész házaspárról van szó, akik már nem nagyon tudnak egy új otthont teremteni, s akkor gondoltuk, hogy megpróbálunk segíteni."- mpondta el Őiszter Péter, a Balatongyöröki Honismeretei Kör Egyesület elnöke.

Oberfrank Pál és Kautzky Armand Jászai Mari –díjas színművészek szívhez szóló magyar irodalmi műveket tolmácsoltak. A művészek a zenekarral együtt tudták, hogy a balatongyöröki tartózkodásukkal olyan családnak segítenek, akik a háború miatt kilátástalan helyzetbe kerültek.  A távoli Kárpátaljáró a friss híreket Dupka György történész mondta el a résztvevőknek.

"Eddig azt mondtuk, hogy a Kárpátalja, február 24-től, ahogy kitört az orosz-ukrán háború, a béke szigete. Viszont néhány nappal ezelőtt a Vereckei-hágótól nem messze Folócra is becsapódott is becsapódott egy szárnyas rakéta és hát, óriási károkat okozott. Így most már nem mondhatjuk, hogy a béke szigete, viszont az ott élő embereket – ha nincs is ott a frontvonal- megviseli ez a borzalom, ami kialakult frontokon, hiszen rengeteg menekült van. Közel 800 ezer menekült van Kárpátalján."- adott tájékoztatást Dupka György, történész, Kárpátaljai Magyar Értelmiségiek Közösségének képviselője.

A  rendezvényen, a közreműködők fellépésükkel járultak hozzá az alkotóművész házaspár támogatásához. A jótékonysági délután 647 ezer forintos bevételét Dupka György segítségével jutatják el Belenyi Mihajlónak és feleségének.

Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió

| 2025. nov. 14. péntek 19:15 | Vonyarcvashegy
A Nők a Balatonért Egyesület Keszthely és Vidéke Csoportja egy új programmal hívta fel a figyelmet a természeti értékek megőrzésére.
| 2025. nov. 13. csütörtök 19:15 | Keszthely
A Balaton Színházban indult el a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Georgikon Campusának szabadegyetemi előadássorozata.
| 2025. okt. 1. szerda 19:15 | Keszthely
Szirmai János nyugállományú alezredes foglalta össze a rómaiaktól kezdve a légvédelmi rakétaezredig a város hadtörténetét.
| 2025. ápr. 2. szerda 19:15 | Sármellék
Egészségnapot rendeztek a hétvégén Sármelléken.
| 2025. már. 19. szerda 19:15 | Keszthely
Már csak egy pótelőadás van hátra a tavaly három bérletesre bővített sorozatból.
 
 
12:00
Képújság
18:00
Sporttárs
18:34
Zalai krónika
18:49
Savaria Filmfesztivál
18:54
Savaria Filmfesztivál
19:00
Híradó
19:45
Savaria Filmfesztivál
20:37
Hargita Tv
21:00
Sporttárs
21:34
Zalai krónika
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.