Így kell megtisztítani a levágott disznót. A pacsai Városunkért Egyesület szervezésében ezt mutatták be az idősebbek a fiataloknak, hogy hogyan zajlott régen ez a folyamat. A 170 kg-os hízódisznót a kora reggeli órákban hagyományos módon dolgozták fel. Készült belőle hurka, kolbász toroskáposzta, és sült hús is.
„Megfogjuk, leöljük, kézzel mossuk, feldolgozzuk. Közben a köröm, ha megérett, akkor a fogópálinkát már megittuk, mert másképp nem lehet, ne szaladjon el a disznó. És, hát vannak itt régi szakemberek, akik ezzel foglalkoztak, vagy foglalkoznak, akik értik a módját. Igazából nagyon sok fiatal van, nagyon örülök neki, hogy ennyien érdeklődnek. Most, hogy alakult ez az egyesület, ez énnekem örömteli, megmondom őszintén így hetvenen felül.” - mondta Gombos László.
A pacsai Városunkért Egyesület tavaly év végén alakult. Céljuk, hogy város által menedzselt programokon kívül maguk is szervezzenek olyan eseményeket, rendezvényeket, amelyek érdekelhetik a településen élőket. A disznóvágás előtt egy Vince-napi borkóstolót tartottak, melynek ugyancsak nagy sikere volt.
„Cél nálunk nagyon a közösségfejlesztés, szeretnénk egy összekovácsoló széles sprektumú közösséget, itt meglátszik majd a vendégseregben, hogy a gyerekektől az idősebbekig szívesen látunk mindenkit. Ami érdekesség lesz a tíz órától kezdődő kolbász versenyen lesz egy ifi csapat, lesz azon kívül még kettő pacsai csapat, illetve a környékbeli településekről és önkormányzatok, egyesületek Szentpéterúr, Nemesrádó, Ormányosfa, Felsőrajk képviselteti magát. Illetve még kanizsai baráti társaság is lesz itt.” - közölte Sabján Péter, a Városunkért Egyesület elnöke.
A kolbásztöltő versenyen szakmai zsűri bírálta a finomságokat. Értékelte az ízt, az állagot is. Az elkészült ételeket rajtuk kívül is bárki megkóstolhatta. szívesen osztották egymásnak a finomságokat. A Városunkért Egyesület idén még több rendezvénnyel készül Pacsán.