/
kezdőlap / Híreink / Sport - Szabadidő / Egy nap az uszodában
2017. már. 7. kedd | Keszthely
Egy nap az uszodában
702.456 métert úszott az a 7 csapat, akik részt vettek a 24 órás úszáson a Csik Ferenc Tanuszodában. A hetedik alkalommal megrendezett verseny idén két új csapattal bővült, akik ugyanolyan lelkesen szelték a habokat, mint a visszatérők. Vasárnap gyorsulási versenyt is rendeztek a tavaly szeptemberben elhunyt Csik Katalin emlékére.

Szombaton déli 12 órakor rajtolt el a 7. keszthelyi 24 órás úszóverseny. A civil kezdeményezésre indult program célja az úszás és az egészséges életmód népszerűsítése, valamint Csik Ferenc emléke előtt is tisztelegnek a résztvevők. Idén 7 csapat költözött be egy napra a keszthelyi uszodába, akik közül öten már rendszeres résztvevői a programnak.

„Csapatok neveznek a versenyre, déli 12 órakor elkezdjük a versenyt, és másnap délben 12 órakor pontosan fejezzük be. Folyamatosan számoljuk a megtett hosszokat minden csapatnál, tehát ez csapatverseny. Az a csapat győz, aki a 24 óra alatt a legtöbb hosszt leússza. Mi ezt méterben számoljuk, elég nagy számok szoktak kijönni a végén.” - mondta Illés Zoltán, a verseny egyik szervezője.

A versenyen bármilyen csapat indulhatott, korra, nemre és úszásnemre való tekintet nélkül. Az is a csapatokra volt bízva, hogy hány méterenként váltják egymást a medencében. A helyi csapatok közül a Georgikon és VÜZ Kft. is megmérettette magát, előbbi hatodik, míg az utóbbi a negyedik helyen ért célba. A győztes már nem először a Fröccs csapat lett, akik 124.406 méterrel nyerték meg az idei futamot.

„Az este volt a legnehezebb része. Volt, amikor majdnem 3 kilométerrel vezettünk, és utána följöttek 500 méterre. Szerencsére a délelőtt folyamán vissza tudtuk tartani azokat, akik jöttek, és megtartottuk az első helyet.” - mesélte Szalai Szabolcs, a győztes csapat kapitánya.

A 24 óra végén Csik Katalin emlékére rendeztek gyorsulási versenyt a medencében. Az olimpiai bajnok Csik Ferenc lánya minden évben lelkesen látogatta a sporteseményeket, és ő vetette fel a gyorsulási verseny ötletét. Az első Csík Katalin Emlékversenyen női, férfi és gyerek kategóriában indulhattak a versenyzők, akiknek 25 méteren kellett a leggyorsabbnak lenni. A 24 órás verseny és a gyorsulási vetélkedő résztvevői emléklappal és kupával gazdagodtak.

Regman Karola - Keszthelyi TV

| 2018. okt. 1. hétfő 17:18 | Keszthely
13 egyesület 183 sportolója vett részt a Keszthelyi Kiscápák versenyén a Csik Ferenc Tanuszodában.
| 2017. okt. 13. péntek 14:28 | Keszthely
Ausztráliában mérettetik meg magukat a Keszthelyi Kiscápák.
| 2017. okt. 3. kedd 16:11 | Keszthely
Nagy sikerrel szerepeltek a házigazda kiscápák a IV. Somogy-Zala megyei régiós úszóversenyen.
| 2015. jan. 8. csütörtök 17:06 | Keszthely
A keszthelyi úszóegyesület négy ifjú versenyzője került be a Magyar Úszószövetség programjába.
| 2014. dec. 19. péntek 08:51 | Keszthely
Száz indulója volt az V. Csik Ferenc Úszóversenynek, melyen kiemelkedően szerepeltek a házigazda kiscápák