Még a legkisebbek is kivették részüket a munkából a Mandulás Tündérkert telepítésében. Családok és civil szervezetek, mintegy hetvenen ültették el a 220 fát az egykori hercegi mandulás területén. 80 csemetét az önkormányzat a lakosság között oszt szét, hogy a porták, kertek dísze lehessen.
A gyümölcsfák termése képezi majd a helyi mandulás termékek alapanyagát, melyeket a nagyközség védjegyének is szánnak. Péter Károly polgármester a jövőbeni termékpaletta első darabjait be is mutatta: készülni fog hidegen és melegen sajtolt mandulaolaj, sós és édes pirított mandula, lekvár és befőtt. A település turisztikai céljai között szerepel, hogy a vendégeknek a manduláról Vonyarcvashegy jusson majd eszébe.
A Tündérkert bejáratához fogadó tér is készülhetett egy sikeres pályázatnak köszönhetően. Az önkormányzat a Nemzeti Kulturális Alaptól nyert négymillió forintot, amihez még másfél milliót tettek hozzá. A téren lévő installáció valójában egy kapuzat, amely öt tölgyfából faragott tablón mutatja be a települést. Az alkotások Major Janka helyi születésű szobrászművész keze munkáját dicsérik. Az újragondolt terület kiviteli terveit pedig két –szintén helybéli– szakember, Pikó Gábor és Fricker Ferenc készítették el.
A Mandulás Tündérkert megálmodói és létrehozói bíznak abban, hogy a jövő generációjának meghatározó mérföldköve lesz ez az új tartalommal megtöltött zöldfelület.
Keszthelyi Televízió – Kalapos István