A darázsgarázs mellett még számos olyan eszközt mutatott be Sáringer-Kenyeres Marcell, melyekkel sokat tehet az ember a természetbarát kert megvalósításáért. A madárodúkat, süngarázsokat és rovarhoteleket otthon, könnyedén el lehet készíteni – fejtette ki az előadó.
"Nagyon tetszett, hasznos dolgokat tanulhattam belőle” - nyilatkozott az előadásról Markó Hanna, egrys diák.
A természetvédelmi mérnök előadásában felvázolta a különbséget a térkövezett, kevés növényzettel rendelkező kert és a gazdag flórájú udvar között. Sáringer-Kenyeres Marcell célja az volt, hogy megmutassa a gyerekeknek, milyen lépésekkel lehet természetbaráttá alakítani egy keretet.
„Az első és legfontosabb, hogy változatos élőhely-foltokat alakítsunk ki, lehetőleg honos cserjefajokkal, illetve fafajokkal. Ne nyírjuk folyamatosan a gyepet, vagy hogy ha mindenképpen nyírni szeretnénk, akkor csak egy részét. Már külön magkeverékeket lehet tulajdonképpen vásárolni direkt erre a célra, hogy meghagyhassuk a kertünk egy részében a gyepet, ami vonzza a rovarokat, nagyon gazdag rovarfauna alakul ki egy ilyen területen, ha a rovarok ott vannak, akkor megjelennek a madarak is” - fejtetet ki Sáringer-Kenyeres Marcell.
A természetvédelmi mérnök a Fejér György Városi Könyvtár felkérésére tartotta előadását. Úgy véli, mind az alsó, mind a felső tagozatban meg kell kezdeni azt, hogy ez a szemléletforma minél előbb elterjedjen: „Tulajdonképpen a fiataloknak muszáj, hogy igénye legyen erre, nem szabad rájuk kényszeríteni, hanem nekünk úgy kell átadni ezt a szemléletformát, hogy ezt magukévá tegyék, magukénak érezzék, hogy a jövőben úgy gondolják, hogy ezt szeretném csinálni, szeretnék erre odafigyelni, ezt én úgy gondolom, hogy csak ilyen előadásokkal lehet megoldani.”
Az interaktív előadáson a gyerekek közelebbről is megvizsgálták a házi készítésű odúkat, etetőket. Ezek készítésével nem csak az állatvilágnak segíthetünk, minőségi, családi programot is nyújt az ilyenek összeállítása.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV