A Laky Demeter Általános Iskola diákjai és az Icinke-Picinke Óvoda lakói vettek részt a “Tavaszi kertköszöntő” programon. A rendezvényen a gyerekek megismerkedhettek a gyümölcsfaoltás technikájával, valamint a kertben termesztett fűszernövényekkel és gyógynövényekkel - az életkorukhoz igazítva, érthető és élvezetes formában. Cserép Zalán így fogalmazott: "Van kertünk, abban ezt, amit megmutattak nekem, hogy hogy kell oltani, ezt elültetem otthon a kertünkben. Segíteni is fogok neki felnőni, hogy jó, finom cseresznye legyen, mert ugye ez egy cseresznyefa lesz."
Olyan szakemberek tartották a bemutatókat, akik érthetően és élvezetesen adták át tudásukat a fiataloknak. A szervezők hangsúlyozták: akinek akár egy kis konyhakertje van, érdemes saját terményt nevelnie, hiszen az egészségesebb és fenntarthatóbb megoldás.
Egy gyógynövény-kóstolón is részt vehettek a gyerekek, de akár virágokat is lehetett vásárolni. Minden arról szólt, hogy közelebb hozzák a fiatalokat és az érdeklődőket a természethez. Az otthoni kertművelés nem csak egészségesebb élelmiszert biztosít, hanem a természettel való szorosabb kapcsolatot is megteremti. Aki ért a gyümölcsfák oltásához vagy a növények gondozásához, az maga számára termelhet minőségi élelmiszert, de tovább is adhatja ezt a tudást. Partics Gyulát is erre kérték fel: "Közeleg Gyümölcsoltó Boldogasszony napja és itt az oltás ideje, hogy a szabadban is lehessen oltani. Ennek az a feltétele, hogy eltűnjenek az éjszakai fagyok. Aztán, ha megszedtük az oltóágunkat megfelelő időben, fagymentes időben februárban, az a fontos, hogy az oltóvesszőnk az nyugalmi állapotban legyen. Az alany, amire oltunk, abban pedig már elinduljon a nedvkeringés."
Az önkormányzattal közös programot a Rezi Várbarátok Köre Egyesület szervezi minden évben. A kemencénél finomságokat is készítettek: idén például friss medvehagymát használtak az ételekhez, hogy bemutassák, miként lehet a szezonális alapanyagokat beépíteni a mindennapi táplálkozásba. "Mindenképpen az a fontos, hogy a kerti tevékenységet azért műveljék az emberek. Tehát mi ezzel azt szeretnénk üzenni, hogy akinek kiskertje van - ha még csak egy akár picike is -, de termelje meg benne azt, amit esetleg a konyhájában felhasznál. Sokkal egészségesebb és sokkal másabb, mint ahogyan megveszik a boltban. Nem beszélve arról, hogy egészséges tevékenység, tehát mozgással jár; muszáj mozogni is, úgyhogy ez egy nagyszerű dolog" - így vélekedett a szervező Rezi Várbarátok Köre Egyesület elnőke, Tafotáné Cserép Gabriella.
A tavaszi kertünnep után a következő helyi nagy esemény a Rezi Vártúra lesz, amely egy túravetélkedő különböző állomásokkal és játékos feladatokkal.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió