Gyenesdiáson a strand mellett található termelői piacot évek óta sokan választják kirándulásra, szabadidő eltöltésére. A hazai ízek, a halételek, a színes programok vonzzák az embereket. A piac a koronavírus járvány miatt, szigorú szabályok betartása mellett nyitotta meg újra kapuit. Jól látható, hogy az árusítóhelyek szinte üresek és a sütödék közül is kevesen nyitottak ki. Az árusok megszokták a tömeget, de még ők is óvatosak. Az asztalokat, padokat összerakták. Fogyasztani egyelőre még nem lehet a piac területén sem, de a portékájukat kínálók készülnek és várják a betérő vendégeket.
"Ez mindegyikünknek a szíve csücske ez a hely. Mondhatom. Tíz éve létesült, 2011-ben. Én eredeti „bútordarab” vagyok. 2011 óta itt vagyok én magam is. Nyáron valamivel nagyobb a választék és több a termelő a szezonhoz igazodóan, de átlagosan tíz termelőt mondhatunk. Főleg a piac napokon. Ők is szívesen jönnek főleg olyan alkalmakkor, amikor egy kicsit megreklámozott esemény van. Bármilyen fesztivál. Vannak Gyenesdiásnak hagyományosan nagy fesztiváljai, amiknek itt ad helyet a nagyközség."- mondta el a piacfelügyelő, László Bea.
A piac díszes, faragott főbejáratánál Gyenesdiás polgármestere tartott sajtótájékoztatót. Gál Lajos elmondta, a projekt keretében ez is megújulhatott.
"Mai találkozásunk az kettős. Hiszen piaci szezonnyitót tartottunk. Ilyenkor vetőburgonya vásár szokott lenni és természetesen nagyobb közösségi forgatag. Ezt ugye a pandémiás helyzet felülírta, de természetesen szerettük volna, ha közönség a térségben tudná, hogy megnyitott a gyenesdiási piac. A másik, hogy a piacon belül strukturális fejlesztése véget ért. Ez egy két és fél éves program volt, amelyben korszerűsödött mindaz, amit szerettünk volna elérni a pályázat benyújtásakor. Még pedig az asztali árusítóhelyeknek a bővítésével, a ponyvafedésnek a szintén korszerűsítésével, valamint alap infrastruktúra. A csatorna, különböző vízgerincek cseréjével."- adott tájékoztatást Gál Lajos.
Ugyancsak a pályázati forrásból újulhatott meg a piac térburkolata. Míg korábban az elárusítóhelyek, az étkezőhelyek árnyékolását napvitorlával oldották meg, a fejlesztésből bővült a sátor is Így sem a nagy meleg, sem a szél és az eső sem befolyásolja az árusítást és a fogyasztást. A 21 milliós fejlesztés eredményeként valósult meg a kornak megfelelő hulladékkezelés is a piacon. Szelektív hulladékgyűjtésre alkalmas gyűjtőhelyeket alakítottak ki.
Hegedüs Éva- Keszthelyi Televízió