Az orgona 2010-es restaurálásakor több síp is kikerült belőle, ezeket most mind pótolták. A hangszer az 1970-es évek végén esett át utoljára nagyobb felújításon. Azóta a festések miatt is nagymennyiségű törmelék hullott a szerkezetbe és rongálta meg a sípokat. Most mindent helyreállítottak és kitisztítottak.
C. Tóth Zoltán orgonista: „Volt egy csapat keszthelyi, akik részt vettek a munkában, az orgona teljes megtisztításában a homlokzattól kezdve, a belső kitakarításig, porszívózásig. Minden síp kikerült az orgonából, minden sípot megtisztítottunk, az összetörteket kijavítottuk, a hiányzókat pedig pótoltuk.”
Az orgonát 1905-ben építette egy híres, Párizsból hazatért szakember, Angster József. C. Tóth Zoltán azt mondja, 120 éve olyan jól építették meg a szerkezetet, hogy alig kellett hozzányúlni a mostani felújítás során. Az erre betervezett pénzből olyan sípsorokat sikerült megjavítani, amik szinte menthetetlenek voltak. Jelenleg 1329 síp sorakozik a szerkezetben, melyek közül a legnagyobb 5 méteres. Az évek során bővítették a hangszíneket. Az orgona 23 regiszteres. A hangszer egyik legnagyobb ritkasága egy trombitasor, amit Franciaországból vásároltak az orgona 1905-ös építésekor. C. Tóth Zoltán 18 éve szolgál ebben a templomban. 14 éve várt erre a felújításra. Azt mondja, most meg kell tanulnia újra játszani a hangszeren. Eddig a hibákat figyelve, a hiányzó hangokat pótolva kellett megszólaltatni az orgonát.
Egy dolgot nem tudtak orvosolni. A játékasztalban lévő memória 2003-ban készült, javításához nem találtak számítógépet, de még keresik erre is a megoldást. Ha ezt sikerül megjavítani, akkor az elmentett hangszínbeállításokkal komoly koncerteket lehet rendezni majd a templomban.
Január 21-én a magyar kultúra napjának előestéjén orgonabemutató koncertet tartanak. Ezzel köszönetet mondanak azoknak, akik anyagilag, vagy munkájukkal támogatták a hangszer felújítását.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV