A Premontrei Szakgimnázium diákjainak énekkara nyitotta meg az “adventi udvar” programját. A jótékonysági céllal megtartott hangulatos délután egyik törekvése, hogy a résztvevőket az ünnepi időszak szellemiségéhez közelebb hozza, miközben a közösség erejét felhasználva támogatást nyújt egy fontos helyi kezdeményezés számára. Csomós Luca az énekkar tagjaként úgy véli: fontos időszak a zenével egybefonódott adventi ünnepkör. "Minden alkalommal, amikor meggyújtanak egy gyertyát itt a városban, akkor szól a zene; vagy a templomban, a miséken is. Szerintem ez az, ami az emberek lelkét összeköti. Az, hogy én is imádok énekelni és ezt itt megoszthatom az emberekkel - azokkal, akik eljöttek ezt meghallgatni, a családom, a barátaim - ez egy óriási élmény és nagyon nagy örömmel tölt el engem. Úgyhogy ezért voltunk ma este itt és nagyon sok szép pillanatot okozott nekünk" - tette hozzá.
Az adventi udvar híre évről évre növekszik - különösen az helyezi fókuszba, hogy az iskola minden évben más és más jótékonysági célt határoz meg. Mindenkit szívesen látnak ilyenkor, mivel a vásárban elköltött minden egyes Premo tallér számít. Másrészt ez egy adventi hangoló - így minősítette a rendezvényt az intézmény vezetője, Gradwohl Ágnes. Így folytatta: "Ebben az időszakban különösen fontos számunkra - bár egész évben azt valljuk, hogy "minden jóra készen", ez a rendnek a jelmondata -, de ilyenkor különösen fontos. Úgyhogy mi ilyenkor gyűjtünk, adományozunk, a Katolikus Karitász felhívására is készítettünk angyalbatyukat. Ezt a műsoros, jókedvű, jó hangulatú megmozdulást egy kicsi adventi hangolódásnak szánjuk, amit összekötünk egy jótékonysággal."
A rendezvényen a forró italok és finomságok mellett a Salve Regina, később a Helikon Kórus varázsolta el a közönséget. A helyszínen vásárolt termékek ára és az adományok idén a Máltai Szeretetszolgálat Keszthelyi Gondviselés Házát támogatják. "Miután mi egy fogyatékos napközi vagyunk, ahol felnőtt korú, értelmi fogyatékos, autista, illetve halmozottan sérült embereket gondozunk nap mint nap és igyekszünk mindenféle programokkal szórakoztatni és fejleszteni őket, így mindenképpen azt gondolom, hogy lesz helye annak a pénznek, ami ma itt megérkezik. Teljesen mindegy, hogy mennyi: lehet, hogy egy torta lesz belőle, lehet, hogy egy hangtál terápia" - véli Máté Szilvia, a Máltai Szeretetszolgálat Keszthelyi Gondviselés Háza intézményvezetője.
A program egyik különlegessége a Fő téri templom százhúsz éves orgonájának a megtekintése volt. A látogatók C. Tóth Zoltán karnagy, orgonista vezetésével hallhattak a hangszer születéséről, történetéről, állapotáról.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió