Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Siker a Burgonyakutatási Központban
2014. júl. 9. szerda | Keszthely
Siker a Burgonyakutatási Központban
A Démon, a Somogyi Kifli, a Katica és a Balatoni Rózsa nevet viselő burgonyafajták vívtak ki maguknak óriási elismerést a napokban. Két olyan szervezet van az országban, akik minősítik ezt a zöldséget. A vizsgálatra már februárban sor került, az eredmény pedig a napokban került napvilágra. A büszke tulajdonos a Pannon Egyetem Burgonyakutatási Központja.

Dr. Polgár Zsolt, a Burgonyakutatási Központ igazgatója büszkén mondta el: hatalmas siker ez, ugyanis az elmúlt tizenhat évben évente ugyan átlagosan négy fajta kapta meg a Premium Hungaricum minősítést, ám idén ezt mind a keszthelyi Burgonyakutatási Központ hozta el. Tizenhárom fajtával neveztek, emellett még pontosan ugyanennyi, máshonnan származó termés versenyzett a jelölésért. Nyersminőségi, sütési és főzési szempontok szerint, hét ember bírálta a névtelen, sorszámozott fajtákat.
A versenyben részt vevő és különböző helyről származó huszonhat burgonyafajta közül a bírálók négyet találtak arra érdemesnek, hogy a Premium Hungaricum védjegyet használják. A Démon, a Somogyi Kifli, a Katica és a Balatoni rózsa mellett feltüntetett embléma arról tanúskodik, hogy minőséget vásárol, aki ezt a burgonyát vagy a vetőgumóját teszi a kosarába.
Az egyetem Burgonyakutatási Központjában már szedik a növény vetőgumóját. Szeptembertől májusig itt is lehet vásárolni ebből vagy az étkezésre szánt termékből. Ha valaki máshol keresi, a boltokban is megtalálhatja. Mivel a magyar szabályozás szerint nem kötelező a burgonya nevének feltüntetése az üzletekben, ezért nem biztos, hogy ezt a minőségi terméket tudja beszerezni.
Polgár Zsolt elmondta: már az illetékes minisztérium asztalán van az a javaslat, amiben a Terméktanáccsal együtt azt kérik, hogy a jövőben legyen kötelező a név és főzési típus feltüntetése a burgonya mellett.

Keszthelyi Televízió - Tüskés Balázs

| 2024. szep. 25. szerda 19:15 | Gyenesdiás
Gyenesdiáson megrendezték a burgonyafesztivált
| 2024. aug. 2. péntek 19:15 | Keszthely
Az aszály nem tett jót a növénynek, és a párás meleg a gombáknak is kedvezett, így sok volt a munka a földeken.
| 2024. jún. 27. csütörtök 19:15 | Keszthely
Ismét megtartották a burgonyafajta bemutatót.
| 2023. jún. 29. csütörtök 15:09 | Keszthely
21. alkalommal várták a termelőket a Georgikon hagyományos fajtabemutatójára.
| 2023. ápr. 26. szerda 16:12 | Várvölgy
A magasabb összeg ellenére az emelkedés azonban csökkent a tavalyi értékekhez képest.
XI. Évfolyam 8. Szám
Megjelenés: 2025. április 25.
09:32
Hargita Tv
09:52
Göcsej Filmfesztivál
10:00
Híradó
10:45
Balasport 2025
11:15
Hargita Tv
11:34
Természetvédelem határok nélkül
12:00
Képújság
18:00
A Zöldmező Utcai Ált. Iskola jubileuma
19:40
Hargita Tv
19:57
Göcsej Filmfesztivál
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.