Keszthely város polgármestere ünnepi beszédében kiemelte, 2017-ben a kulturális események mellett a város alapításának 770. évfordulóját is ünnepeljük. Elmondta, bízik benne, hogy idén is lesz lehetőség méltóképpen megünnepelni a keszthelyi események jeles évfordulóit. A Pro Cultura díjjal az önkormányzat évről évre azokat díjazza, akik életművükkel a helyi kultúra ápolásáért dolgoztak.
„A képviselőtestület évről évre a Pro Cultura díjat odaítéli egy arra alkalmas személynek, illetve együttesnek vagy szervezetnek. Az ide évben Horváth J. Ferenc kapta ezt a kitüntető címet, aki családja körében örülhetett az átadás pillanataiban. Remélem, hogy nagyon nagy örömet szereztünk vele, és ez nyomot is hagy benne.” - mondta Ruzsics Ferenc.
Horváth J. Ferenc a Pro Cultura-díjat Ruzsics Ferenc polgármestertől és Csótár Andrástól, az Emberi Erőforrások Bizottságának elnökétől vehette át. A díjazott 1976-ban költözött családjával Keszthelyre. A Csány László Általános Iskolában és a Vajda János Gimnáziumban oktatta az ifjúságot rajzra és művészettörténetre. Emellett több városi rendezvény szervezésében és lebonyolításában is közreműködött. Nevét festőművészként és irodalmárként is jegyzik. A pedagógus büszke arra, hogy munkásságával gazdagíthatta Keszthely város kulturális életét.
„Most, amikor ezt a kitüntetést a kezemben tartom, akkor én is azt mondhatom, hogy megérkeztem. A dalból indulva, ahogyan mondtam, hogy „Elindultam szép hazámból”, hát ideértem, hogy ezt a kitüntetést megkaptam. Büszke vagyok arra, hogy mindezt Keszthelyért, a keszthelyi emberekért, Keszthely városáért tehettem.” - mesélte a díjazott.
A díjátadót követően Petrás Mária csángó népdalokkal és Döbröntei Kornél saját verseivel emlékezett meg a Magyar Kultúra Napjáról. A Balaton Színház Simándy termében számos jó barát és tisztelő örült együtt Horváth J. Ferenccel a rangos kitüntetésnek.
Regman Karola - Keszthelyi TV