A nedű legfőbb összetevője – melyről a sör a nevét kapta - az alakor, egy ősi búzafaj, amelyet már a Termékeny Félholdon is termesztettek több mint tízezer esztendővel ezelőtt. A nemesítések után Magyarországról eltűnt. "A Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi és Nemesítő Intézete Martonvásáron segített magának az alakor búzának az ismételt kutatásában és kifejlesztésében"-mondta Fodor Attila az első magyar biosör szakmai bemutatóján Gyenesdiáson.
A prémium kategóriába tartozó, biosör első palackozása 2013 -ban volt. Azóta az első magyar biosör sikert, sikerre halmozott, nem csak Magyarországon, de a környező, nagy sörfogyasztó országokban is. A Biokontroll Hungária ellenőrei a búza termesztésétől a palackozásig végigkísérik a folyamatot és érvényesítik a kifejezetten biosör előállítása során kidolgozott Európai Unios szabályokat. Erről a fogyasztók közvetlenül is meggyőződhetnek. "Aki bioterméket vásárol,az kíváncsi arra, hogy valóban biotermék-e az amit ő megvásárolt. Ez alapján a QR kód alapján ő vissza tudja keresni, rá tud menni arra a honlapra, ahol végig tudja követni, hogy mikor, hol, milyen alapanyagból, mennyit használtunk fel." - tudtuk meg Fodor Attilától, a Körös-Maros Biofarm Kft. értékesítési igazgatójától.
Magyarország első biosöre már kapható bio kis-, és nagykereskedéseknél, kézműves sörözökben és folyamatosan hódit teret magának az üzletek polcain.
Kovács Beatrix - Keszthelyi Televízió