A települések képviselő-testületei többnyire augusztusban, illetve szeptemberben fogadtak el (Debrecen korábban) támogató határozatot arról, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium koncessziós pályázatot írhat ki a városban. „Szentendre támogatja II. kategóriájú játékkaszinó működésére vonatkozó koncessziós pályázat kiírását, alább felsorolt területek kivételével: alsó és középfokú oktatási-, gyermek-, ifjúságvédelmi-, valamint vallás gyakorlására szolgáló intézmény bejáratától számított 200 m-es közúti (közterületi) távolságon belüli terület” – olvasható a testület augusztusi határozatában.
A legjobban talán Hévíz szeretne kaszinót, ugyanis a II. kategóriás nyitását is támogatta, de megfontolásra javasolta a Nemzetgazdasági Minisztériumnak I. kategóriájú játékkaszinó létesítését is. Az I-es kategóriába az a kaszinó tartozik, amelyben legalább 100 játékasztal, valamint 1000 pénznyerő automata üzemel. Ez alatt minden kaszinó másodvonalbeli. A sármelléki Hévíz-Balaton reptérre főleg német városokból és Moszkvából érkeznek charterek.
A lista egyetlen meglepetés tagja Gyula lehet, hiszen a többi városban korábban működött már kaszinó. Hosszabb-rövidebb ideig Siófok, Székesfehérvár és Kecskemét is rendelkezett koncesszióval, de ezek a városok egyelőre most kimaradhatnak a pályázatokból. Jelenleg Budapesten két, Sopronban egy kaszinó üzemel. Korábban úgy lehetett tudni, hogy a tárca csak kilenc új kaszinóban gondolkodik. „A szerencsejáték koncessziók kapcsán tervezett 2,1 milliárd forint növekedést mutat, mivel 2014-ben a jelenleg működő három II. kategóriájú játékkaszinó mellett 9 új II. kategóriájú játékkaszinó befizetésével is lehet számolni” – szerepel a 2014-es költségvetés tervezetében. Azóta viszont már megszavazták, hogy koncessziós díj összege levonható a fizetendő játékadóból.
„Az új jogszabály szerint csak olyanok rendelkezhetnek koncesszióval, akik 10 éves tapasztalattal rendelkeznek, feddhetetlen a tevékenységük, és minden adót befizetnek. A törvénymódosítás a szerencseipar kifehérítésének és átvilágításának a része” – közölte a Fidesz.
Forrás: MTI - Világgazdaság online
Fidesz: állami érdek a tisztességes kaszinóüzemeltetés - MTI közlemény
A Fidesz szerint az Együtt-PM a megbízhatatlan, adócsaló szerencsejátékosok pártját fogja, szemben a tisztességes és törvényes kaszinóüzemeltetéssel, ami az állam érdeke.
A kormánypárt az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében fogalmaz így, az Együtt-PM-es Dorosz Dávid kezdeményezésére reagálva. A független országgyűlési képviselő törvénymódosítással biztosítaná, hogy az állam ne csorgathassa vissza a kaszinóknak koncessziós díjukat. Az ellenzéki politikus szerint ezzel az állítása szerint a kaszinóüzemeltetésben is érdekelt Andy Vajna, a filmipar megújításáért felelős kormánybiztos "néhány hónappal házasságkötése után a Fidesz-kormánytól egy 630 millió forintos nászajándékot kapott".
A Fidesz hangsúlyozza, az új jogszabályok szerint csak olyan kaszinók kaphatnak koncessziót, akik tíz éves tapasztalattal rendelkeznek, feddhetetlen a tevékenységük, és minden adót befizetnek. A kormánypárt szerint ezzel tovább nő az állami kontroll a kaszinók üzemeltetésében. Kiemelik, az Országgyűlés döntése a szerencseipar kifehérítésének és átvilágításának a része és azt a társadalmi érdeket szolgálja, hogy rend legyen a szerencsejáték-piacon.
A tisztességesen szervezett szerencsejáték ugyanis milliárdos bevételeket hoz az államnak - fejtik ki, hozzátéve: "Bajnai pártja úgy vádaskodik, hogy közben azt elfelejti megemlíteni, Andy Vajna már Bajnai Gordon kormányától is kapott kaszinókoncessziót".