A Kormány 2017-ben 6,6 milliárd forint forrást irányzott elő a Hévíz-Balaton Airport és környezetének a fejlesztésére. Ennek az összegnek a lehívása folyamatban van. Az üzemeltető hévízi önkormányzat 2019 és 2021 között szeretné befejezni a fejlesztéseket. A beruházásoknak az is célja, hogy a logisztika megtelepülhessen a Nyugat-Balatonnál – mondta el a fórumon Papp Gábor polgármester.
„A térségnek ebben óriási gazdasági lehetőségei vannak és egyúttal azt gondolom, hogy ezek a logisztikai lehetőségek, ezek az infrastruktúra fejlesztések egyúttal a turizmust is tudják szolgálni, tehát dupla haszna van ennek a dolognak” - nyilatkozta a városvezető.
A logisztika, mint önálló iparág fejlesztése érdekében rendezett eseményen elhangzott, hogy olyan fejlesztések zajlanak, illetve indulnak a térségben, melyek új lehetőségeket kínálnak a régiónak.
Firbás György logisztikus, a konferencia házigazdája: „Itt egy olyan konstelláció fog összeállni logisztikailag, infrastrukturálisan is, amely - új autópálya-hálózat, gyorsforgalmi okosút, működő nemzetközi repülőtér, működő intermodális logisztikai központ – megadja azt az alapot, hogy ez a régió az ipar, az ipar 4.0, a high-tech és további magas hozzáadott értékű iparágakban tudja definiálni önmagát, a turizmus mellett.”
Hévíz Városa már tavaly egy nagy, belgiumi konferencián is bemutatta a reptér fejlesztési terveit és megkezdődtek a kapcsolatépítések. A konferencián részt vett a Belga Királyság Nagykövetségének misszióvezető-helyettese, Pierrick Massaux is. A diplomata kifejtette, hogy hagyományosan jók és fejlődőek a kapcsolatok a két ország között. Példaként hozta fel, hogy 2008-hoz viszonyítva 20 százalékkal nőtt a kétoldalú forgalom Belgium és Magyarország között. Hozzátette, azért jött el a hévízi programra, hogy kifejezze nyitottságát az együttműködés folytatására.
A fórumon elhangzott, hogy a környezet megőrzése mellett olyan iparágak jelenhetnek meg a térségben, melyek világszerte is úttörőek és nemzetközi befektetők is megjelenhetnek.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV