Az előre elkészített falapokon a gyerekek is biztonságosan fúrhatták ki a csavarok helyét. Szívesen próbálták ki mindannyian ezt a tevékenységet is a felnőttek segítségével. A jelentkező családok egy sablon alapján készíthették el közösen a madárodúkat. Palaczki Hanna édesanyjával érkezett a rendezvényre. Mivel nagyon szereti a természetet, így örömmel készített a madarak számára odút. A kislány elmondta, nagyon szeret barkácsolni, a madarakat nagyon szereti, ezért érkeztek a rendezvényre.
A legkisebbek számára a csavarozás volt az egyik legérdekesebb feladat. Az építés folyamata is nagy izgalommal töltötte el őket. A Bögös család számára is fontos a természetvédelem, ezért is látogattak el a workshopra.
„Nagyon tetszik ez a foglalkozás. A gyerekeket érdekli a madárodú készítés és a madarakkal való kapcsolat. Otthon is van már kirakva egy a fánkra, de most már másik kettő is készül mellé. Úgyhogy emiatt jöttünk el, hogy legyen újabb madárodú a kertünkben. Szeretnek barkácsolni a gyerekek, úgyhogy ez különösen jó program a számukra.” - osztotta meg Bögös-Andor Viktória.
A kertek lakói számára nagy segítséget nyújtanak ezek a menedékek és etetők. Az alkalmon a széncinegéknek alkalmas odút készítettek. Horváth Attila erdőgondnok elmondta, jó, ha már kiskorban megtanulják a gyerekek a természet szeretetét.
„Ez az első lépcső ahhoz, hogy kicsit közelebb vigyük a gyerekeket a természethez. Majd az érdekessége az lesz, amikor tavasszal, ha jó helyre rakták, jó bokros helyre rakták egy fának a rejtett zugába, akkor majd tavasszal érdemes megnézni, amikor a cinegék jönnek, fészket raknak. Úgy készítjük el ezeket az odúkat, hogy bele is lehessen nézni. Persze ne sűrűn, tehát 3-4 naponta vagy 5 naponta nézzenek bele, hogy először csak 1 tojás van, aztán 3 tojás aztán 5 tojás.”
A Természet Háza már korábban is szervezett hasonló programot a családoknak. Tapasztalatuk az, hogy szívesen vesznek részt az ilyen típusú rendezvényeken az emberek, melynek célja felhívni a figyelmet a természetvédelemre.
„Fontosnak tartjuk, hogy az ide látogató gyerekek megismerjék a környezetükben élő állatvilágot. Ezt a napot a madaraknak szenteltük. B típusú madárodúkat készítünk, amibe széncinegék költöznek.” - ismertette Trefeli Alexandra ökoturisztikai munkatárs.
A madárodúk mellett cinkegolyót is készíthettek a jelenlévők. A sertészsír és a különböző magvak keverékéből készült eleséget az odúkban is elhelyezhetik a gyerekek, de a fára is akaszthatják majd.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV