A KÓTA-díjat a nem hivatásos kórus- és népzenei élet kiemelkedő szereplőinek adományozzák. A Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége idén 14 kategóriában, összesen 37 díjazottat tüntettek ki a címmel. Ebben az évben ismerték el először a zongorakísérőket. A bronzplakettet ebben a kategóriában Dr. Pusztainé Puskás Zsuzsanna, a Helikon Kórus kísérője is kiérdemelte. A zenepedagógus 34 éve, a kórus alapítása óta tagja az énekkarnak, de a város és a környék más csoportjaival is gyakran működik együtt.
„Nagyon régóta benne vagyok itt a zenei életben. Én ezt nagyon szeretem. Mindig szerettem. Én nem szólóztam, csak kicsit, de az nekem nem tetszett. Nekem az együttmuzsikálás a lényeg, az, hogy valakivel együtt dolgozhassak. Mindegy, hogy az kórus, egyéni vagy kis kamarás együttes. Teljesen mindegy. Az a lényeg, hogy együtt valakivel.”
C. Tóth Zoltán karnagy, egyházzenész munkáját a Mecénás kategóriában ismerte el a szövetség. A Salve Regina Kórus alapítója vallja, a közös éneklés megnyitja a szíveket és összeköti Istennel a lelkeket. Énekkara mellett a Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplom karnagy-orgonistája, a Ranolder Általános Iskola Gyermekkórusának és a Zalaszántói Pávakörnek a vezetője. 2010-ben hívta életre a Keszthelyi Dalünnepet, ami a nem hivatásos kórusok találkozója.
„Azon is meglepődtem, hogy egyáltalán felterjesztettek. Azért is, mert amiért kaptam a díjat, az egy közösségi munkának az eredménye. A Salve Regina kórus munkájának és mindazon zenész és énekes kollégáknak a közös munkája, akik 16 éve itt segítik a Fő téri templomban az egyházzenének az alakulását, fejlődését. És bármikor csak szóltam, akkor mindig jó szívvel jöttek ide, és tudtunk együtt énekelni, muzsikálni a Jó Istennek a dicséretére.”
Az átadó ünnepségen több díjazott együttest meg is hallgathattak a meghívottak. A járványhelyzetre tekintettel azonban a felkért nagy létszámú kórusok felvételről mutatkoztak be.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV