„45. évünket ünnepeljük ennek a kiállításnak a kereteiben keretében, ahol ez jubileumi évforduló. Az idei ősszel a 46. szezonunkat kezdjük el tehát egy kicsit megkorosodott a szakkör, de egy méltó környezetben próbálunk egy kis megemlékezéssel és kiállítással a közönségnek bemutatkozni ez alkalomból.” - tájékoztatott Bereczky Csaba, fafaragó szakkör vezetője, népi iparművész, a Népművészet Mestere, az MMA tagja.
A fafaragók rendszeresen találkoznak a Népművészeti Alkotóházban. A tagok jórészt otthon dolgoznak és az összejöveteleken vitatják meg és értékelik egymás munkáját. Edvi Gyula 1996 óta jár rendszeresen a fafaragó szakkörbe.
„Én mindenféle tárgyat készítek a fa- és csontfaragástól, spanyolviasz berakástól a fémművességig. Általában mindig valamit éppen kiragadok az adott nagy magyar népművészet témából. És abból próbálokvalamilyen használható ajándéktárgyat elkészíteni. Gyakorlatilag csak hobbiból dolgozok ajándék tárgyakat készítek az ismerőseimnek.” - mondta Edvi Gyula, fafaragó népművész.
Jankovics Tamás az 1977-es alapítás óta oszlopos tagja a szakkörnek. Saját útkeresése után ’86-ban kezdett el a fakéreg megmunkálásával foglalkozni. Ma leginkább ezek a munkák jellemzik művészetét, a témáról 1 éve könyvet is írt.
„Az újságból tudtam meg hirdetik, hogy Bereczki Csabának alakult ez a csoportja, felkerestem, vittem egy- két munkámat és akkor megkritizálta, megmondta, hogy a faragás jó, csak nem jó helyen van, …tehát útbaigazított.” - mesélte Jankovics Tamás, a Népművészet Mestere.
A Goldmark Károly Művelődési Központ Fafaragó szakkörének alkotásai december 2-ig láthatók a városi könyvtárban.