A szezon legerősebb viharát a Keszthelyi-medencében elhelyezett műszer mérte. 107 kilométer/órás lökéseket regisztráltak. Június 8-án vonult át egy szupercellás zivatar.A Balatont és térségét öt erős vihar érte el, júniusban kettő, júliusban három alkalommal. Ezek közül négy érintette a parti állomásokat. A viharjelző berendezések így is kevesebbet üzemeltek a szokottnál.
Dr. Horváth Ákos, a Siófoki Viharjelző Obszervatórium vezetője: „Összességében a sokéves átlagnál öt százalékkal volt kevesebb jelzés, a legnagyobb csökkenés a nyugati medencében volt. A Balatonnál a legnagyobb problémát a másodfokú viharjelzés okozza. Arra törekszünk, hogy ezeket a jelzéseket minimálisra…tényleg csak a legszükségesebb esetben adjuk ki, akkor viszont mindenképpen indokolt legyen a jelzések kiadása.”
A kedvező időjárás mellett a siófoki obszervatóriumban végbement technikai és szakmai fejlesztések is hozzájárultak ahhoz, hogy hatékonyabban, csak a szükséges esetekben adjanak ki másodfokú viharjelzést.A nyári hónapok középhőmérséklete Siófokon 23,9, Keszthelyen 22,1 Celsius fok lett, amely legalább 1,5 fokkal meghaladta a sokéves átlagot. A hőségnapok száma a Balatonnál 36 volt, ekkor a hőmérséklet maximuma meghaladta a 30 fokot.A csapadék a szezon folyamán egyenetlen elosztásban hullott: a legszárazabb hónap az október, a július, a május és az augusztus volt. A nyári hónapok közül egyedül júniusban mértek az átlagot elérő, vagy azt meghaladó mennyiségű csapadékot. (60”)A magyarországi nagytavak időjárásáról az idei szezonban is részletesen lehetett tájékozódni a meteorológiai szolgálat honlapján. Sokan használták a viharjelzést és az időjárási helyzetet folyamatosan követő, ingyenesen letölthető OMSZ Meteora mobilalkalmazást is.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV