A híradások szerint az Omikron vírus legyengült és nem olyan veszélyes, valamint, a különböző új variánsokból is sokkal hamarabb gyógyul a fertőzött beteg. Azonban a téli időszakban más vírusok és baktériumok is okoznak kellemetlen tüneteket és betegítik meg a szervezetet. Az influenza is rohamosan terjed hazánkban. "Szerencse még ezen a környéken nem jellemző. Nagy városokban, Budapesten egyre több van. Különböző felső légúti, úgymond influenzaszerű megbetegedések főképp a gyerekek között tarolnak még. Jellemzően ez a kéz-láb vírus, a Coxsackie-vírus variánsa, ami kéz és lábon bőrelváltozásokat okoz, ezek egyre többen vannak. Elkezdődött az iskola. Az iskolának a hátulütője az óvodásoknak, a bölcsődéseknek, különböző kórokozóknak a kicserélése."- mondta el Dr. Vajda Gábor háziorvos.
Vajda doktor azt mondja, az elsődleges védekezés - már amelyik betegségnél lehet - a védőoltás. Az influenza ellenit sem késő beadatni, mert nincs még kiterjedt járvány. A házi orvos szerint ilyenkor nagyon fontos a vitaminpótlás is. A megfelelő dózisú C és D vitamin mellett fogyasszunk sokkal több zöldséget és gyümölcsöt, valamint a mozgást is iktassuk be a mindennapokba. A szakember hozzátette, az időjárás is ideális körülményeket teremt a kórokozók terjedésének. A fertőzés kockázatának csökkentésére fokozottan kell törekedni. Sokan időben megkezdték a vírusok elleni védekezést.
"Vitaminokat szedünk, sűrű kézmosás. Ha olyan helyen vagyunk kézfertőtlenítő – a kocsiban van- és vigyázunk egymásra meg az illemszabályokat betartjuk. Nincs levegőbe prüszkölés, kéz „előtét”, gyerekeknek is."- mondta Kampits Balázs.
A zárt terek a vírusok melegágyai. Ha olyan helyre megyünk, ahol több ember tartózkodik, vegyük elő újból a maszkot javasolja egyre több orvos. Használatával nem csak magunkat, hanem embertársainkat is megvédhetük a fertőzéstől.
Hegedüs Éva- Keszthelyi Televízió