Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Színes / Tavaszünnep a Nagymezőn
2026. ápr. 22. szerda | Gyenesdiás
Tavaszünnep a Nagymezőn
26. alkalommal, hagyományosan a Föld Napjához kapcsolódva rendezték meg a két napos Rügyfakadást Gyenesdiáson. A Nagymezőn ezúttal is főzőcsapatok, játszóház és családi programok várták az érdeklődőket. A tavaszünnep bevételét a Keszthelyi-hegység túraútvonalainak felújítására fordítják.

A tavasz első ünnepén igazi családi hangulat várta az érdeklődőket. A színpadon a Brumi Bandi Band várta a legkisebbeket egy színes, vidám zenés előadással. Emellett a gyerekek a játszóházban sakkozhattak, kézműveskedhettek és egyéb játékokat is kipróbálhattak. 

A Retrogerek tagjai már egy jól összeszokott csapatot alkotnak. A Pestről érkező banda már 15 éve főz így együtt. A versenyre töltött káposztával, csülökkel, oldalassal gazdagított étellel készültek, amivel idén is a legjobb helyezés elérésére számítottak.

Nagyon el vagyunk ezzel az egész dologgal itt. Nagyon jó a szervezés, a főzés, a vendégek, tehát igazából mindennel meg vagyunk elégedve.”-emelte ki Méri Imre a Retroregerek csapat elnöke

16 lelkes csapat elkészült ételeit kóstolhatták meg azok, akik tallért vásároltak. A zsűrinek idén is nehéz dolga volt. 

„Annyira sok jó étel volt, hogy más módon közelítettük most meg a zsűrizést. Annyi jó étel volt, hogy kategóriákra vettük. Hiszen volt bográcsos étel, azon belül pörkölt jellegű, káposzta jellegű ételek. Illetve vannak olyan csapatok, akik megpróbáltak nem bográcsos jellegű étellel jönni, az is nagy kihívás ilyen körülmények között, hogy hogy csinálják meg a kelt tésztát egyebet, amik az ételükhöz tartozott.”-hangsúlyozta Zámbó Tibor zsűri elnök a 13 Séf tagja

A program minden esztendőben a környezetvédelem, természetvédelem, egészségmegőrzés és a kultúra jegyében valósul meg. A rendezvény bevételét mindig közösségi célra fordítja a szervező Forrásvíz Természetbarát Egyesület.

„Az idei évben a Keszthelyi-hegység túraútvonalai a jelzőtábláknak a részleges kicserélésére tűztük ki a célt. Tehát, ami adományokat kapunk akkor azt arra tudjuk fordítani. Persze ezzel nem tudjuk a teljes útvonalakat megújítani, de mégis azért ha már egy-egy szakaszt sikerül felújítani, akkor azzal is már jót teszünk.”- mondta Gálné Németh Ildikó a Forrásvíz Természetbarát Egyesület elnöke

A hangulatos rendezvény célja nemcsak a finom falatok elkészítése volt, hanem a közösség erősítése, az együttlét és a hagyományok ápolása.

Kovács-Lenkai Petra - Keszthelyi Televízió

| 2025. ápr. 29. kedd 19:15 | Gyenesdiás
A gyenesdiási Nagymezőn ezúttal is főzőcsapatok, hagyományőrzők és családi programok várták az érdeklődőket.
| 2024. ápr. 22. hétfő 19:15 | Gyenesdiás
24. alkalommal szervezték meg a Rügyfakadás Tavaszünnepet a Nagymezőn.
| 2023. ápr. 25. kedd 17:11 | Gyenesdiás
A Rügyfakadás Tavaszünnepet 23. alkalommal szervezte meg a 25 éves Forrásvíz Természetbarát Egyesület.
| 2019. ápr. 30. kedd 15:54 | Gyenesdiás
A Nagymezőn főzőversenyt is rendeztek, húsz csapat készített változatos ételeket.
| 2018. ápr. 24. kedd 11:10 | Gyenesdiás
Húsz éves a Forrásvíz Természetbarát Egyesület és a Rügyfakadás Tavaszünnep.
19:15
Keszthelyi Szemmel
19:45
Keszthelyi Iránytű
20:02
Savaria Filmfesztivál
21:00
Sporttárs
21:32
Zalai krónika
21:47
Savaria Filmfesztivál
22:00
Híradó
22:45
Keszthelyi Iránytű
23:02
Savaria Filmfesztivál
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.