Csirkepaprikás, hamis vadas, marhapofa pörkölt, zuzagulyás, szabolcsi kötött leves – csak néhány azok közül az ételek közül, melyeket a főzőverseny csapatai készítettek. A bogrács mellett cserépedényben is főtt étel. A helyi keramikusok sokácbabot készítettek.
„Az ételek készítésére nagyon régen használták már az emberek a cserepet, a kerámiát. Ez egy speciális kerámia, amivel gyakorlatilag ugyanazt elérjük, mint az inoxszal, az alumíniummal, vagy a teflonnal. Ez egy helyi termék” - mondta Pék András.
A fiatalok is fakanalat ragadtak. A helyi ifjúságot összefogó buliklub tagjai minden évben nagy lelkesedéssel és finom pálinkával vesznek részt a tavaszünnepen.
„Nagyon szeretem ezt a kötetlen hangulatot, hogy az ember feljön reggel és kipakolja a kis motyóját és aztán egyből megyünk körbe egymást kínálgatjuk pálinkával. Eleinte még csak a törzsvendégek vannak, nagyon jó látni a régi gyenesi arcokat” - nyilatkozta Vértesaljai György.
A kellemes idő sokakat csalt a természetbe. Szabadidős és sportprogramok, bemutatók színesítették a rendezvényt. A Rügyfakadást minden évben a föld napjához kapcsolódva szervezi meg a Forrásvíz Természetbarát Egyesület.
Gálné Németh Ildikó, az egyesület elnöke: „Az április akkor erről szól, felhívni a figyelmet a Földre, a környezetünkre, a természetvédelemre és az elejétől kezdve már kialakítottuk azt a struktúrát, hogy mindig valamire gyűjtünk. Az idei évben a turistautak rendbetételére.”
A föld és a környezet védelme érdekében az idei rendezvényen már csak biológiai úton lebomló un. PLA poharakat, tányérokat és evőeszközöket használtak.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV