Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Szórakozás, közösség, család - erről szól a Mikulás-kupa
2025. dec. 15. hétfő | Keszthely
Szórakozás, közösség, család - erről szól a Mikulás-kupa
Nagy sikere volt a Mikulás-kupának. 28. alkalommal rendezték meg a Csány-Szendrey iskola programját. A játékos feladatokat a gyerekek szüleikkel együtt oldották meg. Az iskolavezetés célja a közösségformálás, aminek adventkor még nagyobb figyelmet szentelnek.

A róla elnevezett kupáról természetesen nem hiányozhatott maga, a Mikulás. A nagyszakállú is kíváncsian várta, milyen feladatok lesznek a versenyen. 

Hóseprés, madáretetés és más ötletes, téli, illetve ünnepi feladat várt a gyerekekre és szüleikre. 

„Azért jöttünk ide, hogy szórakozzunk” - nyilatkozta Nagy Levente tanuló. 

Szórakozásban nem is volt hiány. A szervező pedagógusok, az alsós munkaközösség több hete kezdte el a készülődést a Mikulás-kupára. 

„Igazándiból a jó hangulat a legfontosabb, úgyhogy inkább ilyen vicces, mint erő-feladatokat találtunk ki” - foglalta össze Csikós Krisztina szervező. 

A sorversenyeken a gyerekek szüleikkel együtt indulnak. Évfolyamonként mérkőznek meg egymással. A gyerekek is értékelik, hogy az iskolában ilyen családi program zajlik évről-évre. 

„Szerintem az a jó benne, hogy mindenki együtt van, együtt lehet akár a testvérével, akár szüleivel, akár mozgásos nagyszüleivel. Nekem ezért jó ez a Mikulás-kupa” - mondta televíziónknak Szkocsovszky Zsófia Panna. 

A programnak közösségformáló hatása van. Az iskola vezetése szerint az a legfontosabb, hogy a résztvevők jól érzik magukat, együtt vannak. Ez advent idején külön jelentőséggel bír. 

„Nagyon nagy sikere van, hiszen az apukák, anyukák segítségével nyerhetnek az osztályok. A gyermekek ezáltal is felnéznek a szüleikre és együtt készülünk a karácsonyvárásra. Így év végen azt hiszem, ezek a kötetlen dolgok, amelyekben a gyerekek is gyerekek lehetnek, sőt a szülők is gyerekek lehetnek, ezek nagyon fontosak. Nagyon köszönöm mindenkinek, aki eljött a mai napra, jól érzi magát és az egész városnak, a városban lakó embereknek nagyon boldog karácsonyt kívánunk ezúton is” - mondta Dósa Zsolt, az intézmény főigazgatója. 

Ez volt a 28. Mikulás-kupa. A szervezők büszkék elődeikre, akik életre hívták ezt a programot. Az iskolának csaknem 800 diákja van. Amíg az alsósok versenyeztek, addig a felsősöknek osztálykarácsonyokat rendeztek a tantermekben.  

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV 

| 2024. dec. 9. hétfő 19:15 | Keszthely
Ismét megszervezték a nagysikerű Mikulás-Kupát a Csány-Szendrey iskolában.
| 2013. dec. 2. hétfő 15:40 | Keszthely
Jó hangulat és nagy versengés jellemezte a Csány-Szendrey ÁMK hagyományos sportversenyét.
| 2025. okt. 3. péntek 19:15 | Keszthely
Sportnapot szerveztek a keszthelyi óvodásoknak.
| 2025. máj. 9. péntek 19:15 | Keszthely
A fejlesztést a tavaly ősszel nyílt Madarat tojásáról című időszaki kiállítás ihlette.
| 2025. máj. 7. szerda 19:15 | Keszthely
Fekete István születésének 125. évfordulója alkalmából januárban egy különleges online játékot indított a gyermekkönyvtár.
 
 
19:45
Savaria Filmfesztivál
20:35
Savaria Filmfesztivál
20:51
Savaria Filmfesztivál
21:00
21:30
Savaria Filmfesztivál
21:33
Savaria Filmfesztivál
22:00
Híradó
22:45
Savaria Filmfesztivál
23:35
Savaria Filmfesztivál
23:51
Savaria Filmfesztivál
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.