A két napos programsorozatot a Zalaapáti Boróka Együttes és a Gyenesi Néptáncegyüttes fellépése nyitotta meg. A gyenesiek rimóci, sárközi, mezőmadarasi valamint sármelléki táncokkal készültek. A rimóci tánc különlegessége a viseletben és az erősen fenthangsúlyos táncban van.
„Több különlegessége is van, az én számomra. Nagyon szeretem ezt a viseletet is, tehát külsőleg is nagyon tetszettős. A mi viseletünk az egyszerűbb viseletben vannak a lányok, a fiúk, amennyire bírják, felcicomázzák magukat.”- tette hozzá Tarjányi Sándor a Gyenes Néptáncegyüttes művészeti vezetője.
A balkáni és közel-keleti zenét ötvözi a modern hangzással a Chalga Zenekar. Az együttest a dinamikus ritmusok, szenvedélyes dallamok és különleges hangszerek jellemzik. Az alap repertoáron kívül most az új kiadott lemezből is hallhattak a nézők.
„Ez az új album mindenképpen formabont, hiszen kicsit kilépve a korábban hallható Chalga hangzástól itt már kevésbé beszélünk folkos hangzásról. Illetve sokkal több, nagyobb szerepet kap a páros lüktetésű dalok.”- mondta Fekete Bori a Chalga Zenekar énekese.
A idei rendezvény különlegessége, hogy a színpadi fellépések mellett a hagyományos népi mesterségek is központi szerepet kaptak. A fesztivál területén tapasztalt mesterek tartottak bemutatókat. A látogatók így testközelből ismerhették meg a fazekasság, a fafaragás és a bőrművesség ősi fogásait.
„Örömünkre szolgál, hogy mint minden évben helyi és környékbeli néptáncegyütteseket és népdal köröket hívhatunk meg a rendezvényre. Ők is szívesen fogadják a fellépési lehetőséget nálunk. Örömmel lépnek fel itt a Balaton-parton a csodálatos zenepavilon színpadunkon.”- hangsúlyozta Ruzsics Ildikó a Goldmark Károly Művelődési Központ rendezvényszervező asszisztense..
A Balaton-parti esték hangulata különleges atmoszférát teremtett a Keszthelyi Folkfesztnek. A népzene és néptánc élő hagyományai ötvöződtek a művészi alkotásokkal, kézműves hagyományokkal és táncházzal.
Keszthelyi Televízió- Kovács-Lenkai Petra