A Ranolder iskola korábban többször mutatott be Passiót. Ezt szerették volna feleleveníteni és ötvözni a római Colosseumnál miden évben bemutatott Via Crucis keresztúttal. Az iskola két pedagógusa vállalta a forgatókönyv megírását, illetve a zenei szerkesztést.
„Egy nagyon régi, 1734-es csíksomlyói ferences passiójátéknak a részleteit dolgoztuk fel. Kicsit átírtam mai szövegre, de az eleje és a vége az régi, archaikus szöveg” - nyilatkozta dr. Sipőczné Miglierini Guiditta, aki Kekkné dr. Horváth Adéllal karöltve valósította meg a produkciót.
Az iskola három osztályából verbuválódott a szereplőgárda. A Veszprémi érsekség jóvoltából profi jelmezt ölthettek a szereplők. Az önkormányzat és a Goldmark Károly Művelődési Központ jóvoltából profi fény- és hangtechnikát használhattak, de a Kis Szent Teréz Karmelita Bazilika Kórusa is közreműködött.
„Közel 70 gyerek vesz részt ebben a keresztútban. Már ha csak annyi történik, hogy közel ér hozzájuk ez a szenvedéstörténet,a mit Krisztus szeretetből vállalt értünk, már akkor nagyon sok eredményt értünk el és úgy látom, hogy ez sikerült” - nyilatkozta Gyuk Balázs iskolaigazgató.
A passió három stációját mutatták be a Várkertben. Péter siralmával kezdtek, majd Krisztus Pilátus előtti megjelenését láthatta a népes közönség, végül a keresztre feszítés zárta a keresztutat. Az iskola vezetésének szándéka az volt, hogy a kereszténységüket az intézmény falain kívül is megmutassák. Jézust két tanuló személyesítette meg. Megtisztelőnek érezték a szerepet.
„Megtisztelés, örülök neki igazából, hogy segíthetek a tanároknak ezzel a szereppel és nem kell megbízniuk mást, mert megbízhatnak engem” - mondta Bicer René Kristóf tanuló.
A Ranolder iskola hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a keresztutat. A húsvéti ünnepre való méltó készület jegyében mutatták be a fáklyás misztériumjátékot.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV