A Kiskastély óvoda gyerekei is bemutatkoztak a koncerten. A kicsik egyházi énekkel készültek, amelyhez egy rövid koreográfiát is megtanultak. Fontos már gyerekkorban a zenei nevelés, amelynek folytatására a Ranolderben is van lehetőség. Az iskola kórusa is fellépett a hangversenyen, de hangszeres szóló produkciókat is hallhatott a közönség, hiszen az iskola több diákja egyben a Festetics György Zeneiskola növendéke.
„Az énekkarnak nagyon jó a közössége, vannak egyaránt kicsik és nagyok is. Adél néni nagyon jól összefogja a csapatot. Nagyon szeretjük az énekeket, van amikor csak úgy magunktól is nekiállunk. Én nagyon szeretek énekelni, én alapból zeneiskolás is vagyok, a családom nagyon szereti a zenét, úgyhogy én a szívem ügyének érzem a zenét.” - mondta Ferenczi Zsófia, a Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanulója.
A Ranolder iskolában komolyan veszik azt a mondást, hogy aki énekel az kétszeresen imádkozik. Az intézmény kórusa népes, és egy felnőtt énekkaruk is van. A Teraszkoncerten fuvola, zongora és hegedűszólót is hallhatott a közönség. Az iskola örömmel fogadta a művelődési központ felkérését, hogy helyszínt biztosítsanak a programsorozat utolsó állomásának.
„Nagyon szeretnénk itt a városban mindenkivel jó kapcsolatokat ápolni, és nagyon szeretnénk, hogyha a város közéleti intézményei, oktatási intézményei, és általában a közszereplői együtt tudnának működni egymással. Kodály azt mondta, hogy legyen a zene mindenkié. Ha mindenkié a zene, akkor erre a lehető legjobb dolog, ha nyílt terepen tartjuk, egyes intézménynek a lábainál például vagy zárt belső udvarokban.” - tette hozzá Gyuk Balázs, a Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda főigazgatója.
A teraszkoncert nagyon jó lehetőség arra, hogy a különböző énekkarok, illetve a zenét tanuló diákok nagyközönség előtt bemutatkozzanak. Emellett a Goldmark célja az volt, hogy a muzsikát kivigyék a színház- és hangversenytermekből az utcára. Eredetileg a Balaton Színház előtt lettek volna a fellépések, a vezetőség azonban úgy döntött, hogy több intézményt is bevonnak a programba.
„Egy pályázat segítségével valósítjuk meg a programsorozatot, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jönnek létre. Az eredeti elképzelés az volt, hogy semmiképpen nem beltérben, hanem jöjjünk ki teraszokra, udvarokra, és ott szólítsunk meg olyan előadókat, olyan kórusokat, olyan együtteseket, akik voltak már esetleg a Simándy teremben, voltak már a Balaton Színházban, de halljuk őket, hogy hogy szólnak kültéren.” - tájékoztatott Stadler Tímea Kinga, a Goldmark Károly Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója.
A teraszkoncerteket három alkalommal élvezhette a közönség. A hangversenyek során a zeneiskola növendékei és tanárai, a tihanyi bencések és a Ranolder iskola diákjai léptek fel.
Regman Karola - Keszthelyi TV