Csányi Zoltán szervezésében emlékeztek meg az íróról. A Jókai Mór születésének 200. évfordulója alkalmából szervezett rendezvény méltó tisztelgés volt a magyar széppróza egyik legkiemelkedőbb alakja előtt. Frech Miklósnéra jelentős hatással bír az író, a hölgy úgy fogalmazott: rajta nőtt fel. Így folytatta: "Megvan majdnem az összes kötete otthon és van, amelyiket újra is olvasom. Nagyon-nagyon közel áll hozzám a stílusa és hát egész gyerekkorom óta nagyon szeretem."
A Magyar Írószövetség kezdeményezésére 2018 óta a magyar széppróza napját is ünnepeljük február 18-án, Jókai Mór születésnapján. Így nem csupán Jókai munkássága, hanem a magyar próza egésze előtt tisztelgünk, amelyet évszázadok óta kiváló írók gazdagítanak. Az eseményen Csányi Zoltán az író életútját születésétől egészen haláláig végigkísérte, kiemelve mindazt, ami őt a magyar irodalom meghatározó személyiségévé tette. A műsort idézetek színesítették, Bereczky Szilárd előadóművész tolmácsolásában.
Csányi Zoltán alapos kutatómunkával tárta fel az íróval kapcsolatos történeteket, hogy a közönség ne csupán a híres regényírót, hanem az embert is jobban megismerhesse. Az esemény során hangfelvételek is elhangzottak, amelyen az író édesanyját és unokahúgát személyesítették meg. Az előadás során egy sokoldalú személyiség képe bontakozott ki. "Többfelé járt, beutazta az egész országot, eljutott Székelyföldre is, gyűjtötte az anekdotákat, gyűjtötte az anyagot, gyűjtötte vázlataiba, vázlatkönyveibe, lerajzolta a tájat. Így nem véletlen, hogy egy-egy regényében a táj leírása annyira részletes és aprólékos, hiszen egy rajzolónak, egy festőművésznek meg kellett felelni annak, hogy minden apró részletet megtaláljon és felfedezzen" - mondta el róla Csányi Zoltán.
Jókai munkássága meghatározó a magyar irodalomban. Műveit számos nyelvre lefordították és regényei a mai napig olvasottak. Az évforduló emlékeztetett arra, hogy Jókai szellemi öröksége ma is élő és ható erő a magyar irodalomban.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió