A magyar költészet napja alkalmából gyűltek össze a versek szerelmesei a cserszegtomaji kultúrházban. Az irodalomkedvelők vagy fejből, vagy felolvasva mondták el kedvenc verseiket.
Összesen tizenkettő versmondó lépett fel a délután során. A várvölgyi Nagy-Pál Lajos saját költeményét szavalta. Ezt mondta magáról: "Imádok verset írni is, mondani is. Szerintem egy más embert csinál, alkot a vers. Amondó vagyok, hogy jó dolog ez, ugyanúgy mint a zene, mert citerázom is. Ez boldogabbá teszi az embert."
Voltak olyanok, akik több verset is mondtak, így összesen tizenöt szerzemény hangzott el a délután során. A rendezvényt színesítette, hogy egy helyi lakos testvérét, Szabó Erikát is meghívták, aki verseskönyveit is bemutatta a közönségnek. "2011 elején sikerült az első Pillangószárnyak című könyvemet ki is adni, amelyben versek találhatók. Ezek kezdetleges versek még, így utólag visszanézve. Mindegyik ritmikus szabadvers, nagyon jól érthető, tele van költői képekkel és a lelkivilágomat mutatja általában" - mondta el magáról a költő.
Az Aranykorúak Nyugdíjas Klub Tátika Népdalköre szervezte az irodalmi délutánt. A környékbeli településekről érkező versmondók irányába csak annyi megkötés volt, hogy maximum három perc legyen egy-egy szavalat. Az első ilyen rendezvény 2006-ban volt, majd a világjárvány idején szüneteltették. "Úgy gondoltuk, hogy újra életre hívjuk, de mivel eltelt öt év és egy kicsit eljárt az idő a nyugdíjasok felett, ezért meghirdettük - nem csak a nyugdíjasoknak, hanem minden korosztálynak. Reméljük, hogy a délutánon sok fiatal is részt vesz. Meg az a könnyebbség benne, hogy nem csak el kell mondani, elszavalni a verset, hanem fel is lehet olvasni a kedvenc verset" - tudtuk meg az Aranykorúak Nyugdíjas Klub Tátika Népdalkör Egyesület művészeti vezetőjétől, Koroncz Katalintól.
A verskedvelők délutánjának a célja a csoportok, civil szervezetek összetartásának erősítése; a vers, a líra szeretetének hirdetése.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió