A négy éve megalakult Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen a kezdetek óta cél volt, hogy a korábban felaprózott képzési struktúrát ésszerűsítve, a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, modern szakokat indítsanak. A Georgikon életében nagy szerepet játszik a múlt tisztelete, ugyanakkor fontos az előretekintés, az innováció is. Keszthelyen az agrárium mellett jelentős a turizmus, így jött létre az Agroturisztikai Tanszék, amelybe az agrárközgazdász képzés is illeszkedik.
„Erős agrártudományi képzés Európa legrégebbi agrár felsőoktatási intézményeként itt rendelkezésre áll. Az a háttér az a múlt, amire tudunk építeni. ezeket korszerű ismeretekkel szeretnénk kiegészíteni, ehhez azt az idegenforgalmi adottságot, amit a Balaton és környezet nyújt az agrárturisztikával építjük, egészítettük ki, ezért hoztuk létre az Agrtoturisztikai Tanszéket, és erre tudjuk építeni azt az agrárgazdasági képzést, ami az agrár ismereteket megerősíti piaci, marketing, üzleti ismeretekkel.” - tájékoztatott Dr. Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektora.
Az agrárközgazdász mesterszak levelezőn indul el, és bármilyen gazdasági, illetve agrár diplomával lehet rá jelentkezni. A képzés gyakorlatorientált, ugyanakkor rengeteg olyan ismeretet ad át, amelyre nagy igény van a piaci szereplők körében. A Georgikon célja az, hogy közép- és felsővezetőket képezzen, akik akár doktori iskolába is jelentkezhetnek a diploma átvétele után. A végzett agrárközgazdászok képesek lesznek többek között a gazdálkodás átfogó elemzésére, komplex fejlesztési és pénzügyi folyamatok megoldására.
„Alapvetően közép- és kisvállalkozások számára agrármérnököket, olyan agrár közgazdászokat képez, akik nyilván a mérnöki, az agrármérnöki ismereteknek is az ismeretében vannak, de emellett széleskörű gazdaságtudományi ismeretekkel rendelkeznek, projekteket tudnak megtervezni, lebonyolítani ennek minden pénzügyi , gazdasági vonatkozásával. Én úgy gondolom, hogy ez egy nagyon-nagyon jól konvertálható tudást adó szak, amire nagyon komoly piaci, és hála Istennek hallgatói igény is van.” - emelte ki Dr. Lukács Gábor, a MATE Georgikon Campus egyetemi docense.
A szakkal kapcsolatos sajtótájékoztatón elhangzott, az agárközgazdász szak leképezi a társadalmi és piaci igényeket. Emellett pedig országosan is egyedülálló, hiszen csak Gödöllőn és Keszthelyen hirdetnek ilyen képzést. A szakra november 15-ig lehet jelentkezni a felvi.hu oldalon.
Regman Karola - Keszthelyi TV