Önálló agrártudományi egyetemet hozna létre a kormány az ágazat versenyképességének javítása érdekében. A Magyar Idők írása szerint egy egységes agráregyetem jönne létre Gödöllő központtal. Ennek a részeként működhetne tovább a keszthelyi Georgikon Kar. A készülő előterjesztés szakmai anyaga alapján a kormány megszüntetné a párhuzamos képzéseket és kutatásokat. Az Együtt a kar autonómiájának, képzési struktúrájának és hallgatói létszámának megtartása érdekében emelte fel a szavát.
„A Georgikonnak a létét, legalábbis a mostani formájában való létét veszélyezteti ez a tervezett kormányzati intézkedés. A kormányzati előterjesztésnek az eddig nyilvánosságra került anyaga, ami az országos sajtóban megjelent, az mindenképpen azt vetíti előre, hogy a párhuzamosságoknak a megszűntetésére, felszámolására fog sor kerülni. Jelen esetben ez akár azt is jelentheti, hogy itt Keszthelyen nem indulhat olyan szak, ami Gödöllőn, az ottani szuperegyetemen indulni fog.” - nyilatkozta Molnár Tibor, az Együtt választókerületi elnöke.
Molnár Tibor azt is elmondta, a Georgikon jelentős múlttal is rendelkezik, hiszen ez Európa első agrár felsőoktatási intézménye, emellett Keszthely város identitásának is az egyik alapköve. Éppen ezért a kar bármilyen formájú leépítése azzal is jár, hogy a fiatalság még nagyobb arányban hagyja el a várost, és Keszthelynek a rangja is csökken. Az ellenzéki politikus nyílt levélben hívta fel Manninger Jenő figyelmét a Georgikon megőrzésére.
„Mi az Együttben annyit tudunk tenni, hogy a nyilvánosság erejéhez fordulunk, és az összes létező fórumon kiállunk emellett az ügy mellett, valamint a politikai ellentéteinket félretéve, felszólítjuk a városnak a jelenlegi vezetését és országgyűlési képviselőjét arra, hogy használják fel a lobbierejüket, és próbálják meg a Georgikont megvédeni, megmenteni.” - mondta a politikus.
A témával kapcsolatban megkerestük Manninger Jenő országgyűlési képviselőt, aki a mai napon Budapesten tartózkodik, ezért az alábbi közleményt juttatta el hozzánk:
„Tekintettel arra, hogy a Georgikon Kar jövője térségünk szempontjából fontos kérdés, így nem kívánok pártpolitikai csatát folytatni , s nem kommentelem a stílusából adódóan is politikai blognak tekinthető hozzám írt levelet. Ugyanakkor természetesen foglalkozom az agrároktatás jövőjét érintő munkaanyagban leírtakkal, képviselőként is folyamatos kapcsolatban voltam az egyetem vezetésével. A nemzeti agrároktatás, így a Georgikon Kar fejlesztéséről további egyeztetések várhatók s ezek után van értelme a kérdésről állást foglalni.” – olvasható a közleményben.