„Nádler László nevéhez fűződik az Alsópáhoki Alkotótábor létrehozása, melynek két évig volt művészeti vezetője.” – mondja Szabó Zsolt Szilveszter népművelő. „Az ő ismertségi köréből kerültek ki az első két alkalommal az alkotók. Az idei évben pedig a szintén helyi, alsópáhoki Németh Ida képzőművész szervezésében, házigazdai hozzájárulásában illetve közreműködésével zajlik ez a tábor. És az idei évben nemzetközivé is váltunk azáltal, hogy egy határon túli, erdélyi alkotó is körünkben van, aminek szintén nagyon örülünk.”
A csíkszeredai Moldován Zsolt először vesz részt az alkotótáborban. Kedvenc technikája a pasztell, de hozott magával akrilt és olajat is. Eddigi munkái többségében a természetet és szülőföldjének falusi hangulatát örökítik meg. „Az én profilom az, hogy a lebontásra kerülő házak vagy a már felújított régi parasztházak, fölöttébb inkább erdélyi, székelyvidékről, csángóvidékről levő régi házaknak az ablakait megszerzem, tehát magát a nyíló részt, kiveszem belőle az üveget, és az helyett szoktam különböző festményeket berakni, amely az ott élő emberek életmódját, tájakat, meg ilyesmiket ábrázolja.”
A tábort idéntől az alsópáhoki Németh Ida vezeti, munkáival már Keszthelyen is találkozhatott a közönség. „Nincs kötelező téma, de feldolgozásra kerülnek a faluban található témák. Bejártuk a falut, megtekintettük a helyszíneket, készültek fotók. Van két plein air festőnk is, akik előfordulhatnak a falu utcáin, helyszínein és a tájban, és festhet. Ott találkozhatnak vele a környékbeliek.”
A táborban készült alkotásokat a július 13-án, pénteken 17 órakor nyíló kiállításon tekinthetik meg a művészet iránt érdeklődők az alsópáhoki Művelődési Házban.
Kalapos István – Keszthelyi Televízió
A III. Alsópáhoki Alkotótáborról bővebb összeállítással jelentkezik a július 17-i Szignatúra című kulturális magazin.