18 csapat bográcsában rotyogtak a különféle étkek. Sertésből, marhából és még bivalyból is készültek a finomságok. A helyi polgárőrök például sertéspörköltet készítettek, amit füstölt bőrkével, csülökkel és csupros gombával bolondítottak meg.A helyiek mellett távolabbról is érkeztek csapatok. A kallósdiak kétféle pörköltet is készítettek.
„Nekünk ez az első alkalom ezen a falunapi fesztiválon. Bivalypörkölttel jöttünk, meg sertéspörkölttel. Saját bivaly, saját sertés és ez az első alkalom, hogy itt vagyunk, egyszer már voltunk a kolbászfesztiválon és itt szerintem nagyon jó hangulat, a társaság, minden nagyon jó.” - mondta el a csapat szószólója, Szenecsár László.
A falunapon nem csak ételekkel, zenével és programokkal is várták a vendégeket. Egy új testvértelepülési kapcsolat kezdeteként a vajdasági Adorjánból érkezett küldöttség. Ez a falunap más volt, mint a többi, első ízben nagyközségként ünnepelhettek a cserszegtomajiak.A címről már a település kapujában olvasható felirat is tanúskodik. Cserszeg és Tomaj 1852-ben egyesült, akkor 4-500 lakosa volt a falunak. Mára viszont több mint 3000-en laknak itt. Ennek a jogszabályi feltételnek, valamint az infrastruktúrának és a közszolgáltatásoknak köszönhetően lehetett nagyközség Cserszegtomaj. Bartha Gábor polgármester szerint a település eredményei és a fejlődés feljogosítja őket a cím használatára: „Negyedévről negyedévre 9-10 gyermeket köszönthetünk, mint érkező újszülöttet a faluban, intézményeinket megpróbáljuk úgy működtetni, hogy azok fejlődésükben is mutassanak egy előrelépést. Szóval olyan komfortot, olyan életminőséget akarunk Cserszegtomajon produkálni – persze a vezetés eszközeivel többé kevésbé sikerrel – ami vonzza ide az embereket, illetve, akik itt élnek, azoknak egy jó komfortot produkál.”
A nagyközségi cím bejelentésekor köszöntőt mondott a térség országgyűlési képviselője. Manninger Jenő kiemelte, nagyon sokan szeretnének ide költözni, az itt lakók pedig nagyon sokat tettek ezért a címért.
„Egyre több ember lakik itt, akik itt laknak, azok is örömmel mondják, hogy cserszegtomajiak. Kiváló adottságai vannak a településnek, az önkormányzat segíti ezeket a folyamatokat és a legjobb hír, hogy a bölcsödébe, óvodába sokan vannak, úgyhogy erre sok település irigy azt hiszem. Ez a fejlődésnek a legfontosabb jele most már, ezért örülök. A nagyközségi cím egy formaság, de végül is jelzi ezt a folyamatot.” - nyilatkozta televíziónknak a miniszteri biztos.
Az ünnepi köszöntők végén egy felirat is legördült, mely szintén hirdeti, hogy mostantól nagyközség a település. Cserszegtomaj vezetése köszönetet mondott Manninger Jenő munkájáért és bíznak abban, hogy továbbra is segíti a települést.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV