8360 Kossuth L. u. 45.
kezdőlap / hírek / Illés Fanni világbajnok!
2019. szeptember 10. kedd 16:20 - London
Illés Fanni világbajnok!
100 méter mellen diadalmaskodott Fanni a Londonban zajló paraúszó-világbajnokság első versenynapján.

A Magyar Paralimpiai Bizottság beszámolója szerint győzelmével - a tavaly Európa-bajnokságot nyert - Illés megszerezte az első női úszókvótát az ország számára a jövő nyári, tokiói paralimpiára.

A Vasas SC sportolója közel négy századmásodperccel nyerte kategóriájában a döntőt a brit fővárosban.

Becsey János vezetőedző értékelése szerint Illés Fanni akaratereje példaértékű, hiszen a kevésbé sikeres riói paralimpia után kemény edzésmunkával és elszántsággal bizonyította, képes a világ legjobbja lenni.

A vasárnapig tartó világbajnokságra rekordszámú nevezés érkezett, 80 ország 650 sportolója versenyez a világranglista-pontokért, és az első-második helyezetteknek járó kvótákért. A magyar színeket Illés mellett Adámi Zsanett, Konkoly Zsófia, Pap Bianka, Száraz Evelin, Iván Bence és Tóth Tamás képviseli.