A kisbíró köszöntője hívta Rezi apraját és nagyját a szüreti vígasságra. A színes ünnepi menet a gyenesdiási Huszárbandérium vezetésével vonult végig a falun, egy-egy állomáson pedig zeneszóval és tánccal szórakoztatták az érdeklődőket. A szüret a település egyik közkedvelt rendezvénye, sok helybéli kíséri figyelemmel a felvonulást és az azt követő programokat is.
„Énnekem mindig tetszik, és mindig részt veszünk benne, és egyre jobb a szervezés, és egyre többen jönnek, és mindenkinek nagyon csodálatos. Nagyon jó az idő, és majd meglássuk utána, hogy milyen jó lesz a műsorok, és itt minden kicsi, nagy, szerintem még olyan nincsen, aki ne érezte volna magát itt jól.” - mondta egy helyi lakos, Győrfi Sándorné.
Az ünnepi menet az általános iskolától indult, majd a Rákóczi utcai körforgalom, a Bem József és Hársfa utcai kereszteződés, az Orbán szobor, a Faluház és a Kocsma érintésével érkezett vissza az iskolánál felállított színpadhoz. A felvonuláson a helyiek és a környékbeliek mellett a lukácsházi Borbarát Hölgyek Egyesülete is részt vett, akik régi jó barátságot ápolnak a településsel.
"Egyik évben ők jönnek, Rezi jön Lukácsházára, másik évben pedig Lukácsháza jön Rezibe. Tavaly voltak nálunk, szüreti felvonulásra hívtuk őket, és idén visszahívtak bennünket szüreti felvonulásra. Ennek az a poénja, hogy nálunk jövő héten lesz szüreti felvonulás és ők jönnek szintén vissza szüreti felvonulásra. Úgyhogy nagyon jó a kapcsolatunk, rengeteg rendezvényen itt voltunk, meg jönnek ők is.” - mesélt a kapcsolatról Dr. Jónás Zsigmondné, a lukácsházi Borbarát Hölgyek Egyesületének elnöke.
Reziben több évtizedes hagyománya van a szüreti mulatságnak. Kezdetben nem a színpadon, hanem a falu utcáin mutatkoztak be a néptáncosok, zenészek, így a felvonulás délutántól akár késő estig is tartott. Ma is sokan vesznek részt a programon a legnagyobbaktól a legkisebbekig. Szerencsére a fiatalok is nagyon lelkesek, szívesen segítenek a hagyományok ápolásában.
„Ezt minden évben a szüret kezdetekor a falu apraja-nagyja összefogással egy örömünnepet tart, hiszen az egész évben kemény, szőlőben végzett munka után , mikor már látjuk az eredményét a munkánknak, érik a szőlő, lehet szüretelni, azt gondolom, hogy nem véletlenül alakult ki ez a szüret idejére, betakarítás idejére ez a hagyomány, hogy ünnepelnek a gazdák.” - tájékoztatott a polgármester, Cserép Gábor.
Az iskola mellett felállított színpadon a kisbíró köszöntötte az egybegyűlteket, majd a Nagyváthy Néptáncegyüttes legkisebbjei mutatkoztak be. A délután folyamán táncos produkciók és vidám zenés műsorok gondoskodtak a jó hangulatról.
Regman Karola - Keszthelyi TV