Interaktív előadás várta a kicsiket az Ovimuzsika produkcióján. Már az első perctől kezdve együtt énekeltek és tapsoltak az előadókkal az ovisok. A gyermekeknek ismerősen csengtek a mondókák és énekek, melyeket megszólaltattak a különböző hangszereken. A fiatalok szívesen lettek részesei az előadásnak, mindenki azonnal bekapcsolódott, hogy együtt daloljanak. Volt, aki külön is megmutatta tudását, Móricz Blanka óvodás a Süss fel Nap-ot énekelte el.
Az együttes sokféle hangszerrel érkezett. Bemutatták az ütősöket, a húrosokat, a fúvósokat és vonósokat is. Több ismerős volt már a fiataloknak, hiszen akár az óvodában, akár otthon találkoztak már ezekkel.
„Síp, furulya, csörgő és még sok-sok mindent. Fuvolát, láttam még szájharmonikát, dobot és ennyi.” - sorolta Gelencsér Miske óvodás.
Az előadók célja, hogy minél több hangszerrel megismertessék a legkisebbeket komplex zenei képességfejlesztő foglalkozás keretében. A tapasztalatuk az, hogy a muzsikán keresztül nagyon könnyen lehet tanítani a gyermekeket.
„Ez a saját szellemi termékünk a magyar népzenei világra, a népdalokra épülő interaktív játékos zenei foglalkozás.” - osztotta meg Tóth Péter az Ovimuzsika tagja.
Balatongyörökön nem először tartottak hasonló rendezvényt. A céljuk az, hogy minden korosztályt meg tudjanak örvendeztetni a zene csodájával.
„Szeretnénk, hogyha egy kicsit testközelből meg tudnának ismerkedni a hangszerek világával. Azt gondoljuk és szerintem a szülők is azt gondolják és az ovisok is azt gondolják, hogy a zene az nagyon fontos az embernek az életében. Nemcsak érzelmeket tud kifejezni, vagy érzelmeket él át, hanem szerintem egy sokkal teljesebb életet lehet élni, hogyha az ember a zenéhez közel áll.” - mondta el Villányi Éva a Bertha Bulcsu Művelődési Ház és Könyvtár vezetője.
A hangszersimogató a Pajta Program részeként a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt támogatásával jött létre.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV