A munkáltatókat, a képzőközpontokat és a munkavállalókat is támogatná az a Zalai Innovatív foglalkoztatási paktum, amelyre közel egymilliárd forintos támogatást nyert a Zala Megyei Önkormányzat. A pályázat célja a megye gazdasági növekedésének elősegítése, a munkanélküliség és a munkaerőhiány enyhítése, valamint az elvándorlás csökkentése. Ezeket a célokat nem csak új munkaerő toborzásával, hanem a meglévő átcsoportosításával és a közmunka programban résztvevők tartós foglalkoztatásba helyezésével kívánják elérni.
„Közel egymilliárd forintos fejlesztési forrás áll rendelkezésünkre, ennek több, mint 85%-a úgynevezett munkaerő-piaci szolgáltatásokra fordítható, tehát azokra az emberekre, arra a célcsoportra, amelyik részben a képzéshez kap támogatást, részben a munkabéréhez kap kiegészítést, természetesen ugye ez a munkáltatót fogja megilletni, illetve minden olyan kiegészítő költségre, ami akár a képzéshez, akár a foglalkoztatáshoz kapcsolódik.” - tájékoztatott Pácsonyi Imre, a Zala Megyei Önkormányzat alelnöke.
A pályázat során 630 hátrányos helyzetű álláskeresőt vonnak be a munkaerő-piaci szolgáltatásokba, ezen belül 180 fő képzését és legalább 272 fő 6 hónapos elhelyezkedését támogatják. A keszthelyi és a zalaszentgróti járás is részt vesz a megvalósításban, összesen 303 millió forintos támogatásra pályáznak. A paktum segítségével javulhatnak a foglalkoztatási számok, és a képzési hátrányban szenvedők is nagyobb eséllyel tudnak majd munkahelyhez jutni.
„Ez nem csak a dolgozóknak nyújt segítséget ez a program, hanem a munkaadóknak is, hiszen bértámogatáshoz tudunk juttatni foglalkoztatókat 70 személy esetében, és ezek hosszú távra szolgálnak, és majd az idő meghozza, hogy az a munkavállaló alkalmas-e vagy nem alkalmas. Én nagyon bízom abban, hogy amennyiben bebizonyosodik, hogy ő igenis alkalmas, akkor a paktum lejárta után, tehát a támogatások lejárta után is alkalmazásban tud maradni.” - mondta Keszthely Város polgármestere, Ruzsics Ferenc.
A találkozón részt vettek a járás polgármesterei, a paktum céljairól és lehetőségeiről Dr. Csite András, a Hétfa Kutatóintézet és Elemző Központ igazgatója tartott előadást. A meghívott előadók tájékoztatták a vendégeket a pályázat megvalósításának lehetőségeiről és a Zala Megyei Kormányhivatal és a Vállalkozásfejlesztési Alapítvány szerepéről is. A projekt megvalósítása várhatóan 2017 elején kezdődik.
Regman Karola - Keszthelyi TV