Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Osvald Bálint lett a Goldmark igazgatója
2025. aug. 19. kedd | Keszthely
Osvald Bálint lett a Goldmark igazgatója
Megválasztották a Goldmark Károly Művelődési Központ új igazgatóját. A képviselő-testület a korábbi igazgatóhelyettesnek, Osvald Bálintnak szavazott bizalmat. A grémium döntött a tanuszodai- és temetői díjak emeléséről és ingatlanok ügye is napirendre került. Emelkedik a köztisztviselők bére és szakmai zsűri jön létre az új köztéri alkotások bírálatára.

A Goldmark Károly Művelődési Központ igazgatói posztjára három pályázó jelentkezett. Mindannyian személyesen megjelentek az ülésen. Tóth Gergely polgármester elmondta, hogy mindannyian kiváló pályázatot adtak be: 

„Kettő közül nagyon nehéz volt dönteni, Osvald Bálint, illetve Villányi Éva pályázata között. Végül is Osvald Bálintot választottuk, részben azért mert neki nagyon nagy tapasztalatai vannak, már ismeri a Goldmarkot, ami azért egy bonyolult intézmény. Ugyanakkor azt az ajánlást fogalmaztuk meg a képviselőtestület részéről, hogy Villányi Évát, aki szintén egy tapasztalt szakember, helyettesként ha tudja, alkalmazza, ez majd az ő döntése lesz.”

A VÜZ Kft-vel kapcsolatban több döntést hozott a testület. Szeptembertől áremelés lesz a Csik Ferenc Tanuszodában. Az előterjesztés szerint például a keszthelyieknek a 10 alkalmas bérlet 7200-ról 9000 forintra emelkedik. 

„Továbbra is ez egy nagyon kedvezményes beléptetésű  uszoda lesz. Illetve megállapodtunk a különböző sportszervettekkel, akik napközben használják az uszodát, ez ugye egy tanuszoda, nem teljesen a lakosságé. Kell ott némi felújítást is végezni, erről kialakult egy kis vita, de végül is megszavaztuk. Illetve a temetői díjszabásokkal kapcsolatban kellett emelést végrehajtani. Itt is lefaragtuk az eredetit. Annyit mondanék, hogy ez még mindig a legkedvezőbb díjszabású temető a környéken” - tette hozzá a polgármester.  

A temetőkben az emelt díjak októbertől érvényesek. Az ülésen elhangzott, hogy előtte, a szeptemberi testületi ülésen fogják tárgyalni a szociális alapú kedvezményeket. 

Rendet tesz a városvezetés a közterületen, hosszú ideig, akár évekig tárult gépjárművek ügyében. Az erről szóló rendeletet úgy módosították, hogy gyorsabban, hatékonyabban távolíthassák el ezeket a járműveket. 

„Van olyan, aminek meg van a gazdája, tőlük valami díjat fogunk szedni, pláne ha teherautóról van szó, azért mert valahol nem kell parkolásért fizetni, az nem jelenti ott lehet hagyni hónapokig, évekig egy autót. A gazdátlan autók, ezt is felgyorsítottuk. 90 százalékokat, a maradék 10 százalék – ez évi 8-10 autót jelent – ezekkel eddig nem tudtunk mit kezdeni, vagy tudtunk, de nagyon lassan. A mostani rendeletmódosítással felgyorsítottuk körülbelül 3 hétre az eljárást” - fogalmazott dr. Tóth Gergely. 

A testület vagyonhasznosítási ügyeket is tárgyalt. Ezek közt döntöttek arról, hogy a Pethő-ház utolsó bérlőjét más ingatlanban helyezik el. A bérlő fiának tiltakozása ellenére az önkormányzat határozott célja, hogy közcélú hasznosítása legyen a város egyik legrégebbi, ikonikus épületegyüttesének.

A köztisztviselők béremelése is napirenden volt. A kormány döntésének köszönhetően teheti ezt meg a városvezetés. A pénzt a központi költségvetésből biztosítják Keszthelynek. 

Szakmai zsűri jött létre, melynek tagjai elsősorban az újonnan felállítandó köztéri alkotásokat minősítik. A döntést a képviselőtestület hozza meg. A grémium tagja Béres Attila építész, Orr Lajos szobrászművész, Ágh Márton Jászai-díjas jelmez-, díszlet- és látványtervező, Kerner Gábor, a Keszthelyi Városvédő Egyesület elnöke és Farkas Ferenc Munkácsy-díjas szobrászművész. 

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

| 2025. feb. 26. szerda 19:15 | Keszthely
A könyvtár és a televízió esetében új pályázatot írnak ki, a Városfejlesztőnek viszont április 1-től új ügyvezetője lesz.
| 2024. okt. 30. szerda 19:15 | Keszthely
Megtartotta októberi soros ülését Keszthely képviselő testülete, több mint 10 napirendi pontot tárgyaltak.
| 2024. szep. 19. csütörtök 19:15 | Keszthely
Díszpolgári cím adományozása, a szolgálati lakások építése és a téli hó- és síkosságmentesítés is napirendre került.
| 2024. jún. 27. csütörtök 19:15 | Keszthely
Az első félév utolsó soros ülését tartotta ma a keszthelyi képviselő-testület.
| 2024. már. 28. csütörtök 19:15 | Keszthely
A gyermekek után az időseket is oltási költségtérítéssel támogatja az önkormányzat.
XI. Évfolyam 14. Szám
Megjelenés: 2025. július 25.
20:34
Göcsej Filmfesztivál
21:00
Kvantum
21:35
Savaria Filmfesztivál
21:40
Zalai krónika
21:55
Savaria Filmfesztivál
22:00
Híradó
22:45
Savaria Filmfesztivál
23:34
Göcsej Filmfesztivál
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.