A nyulak voltak a főszereplők az Élménygazdaságban. A gyerekek simogathatták és akár kézbe is vehették a tapsifüleseket. Molnár Lili és barátnője tudják, hogy óvatosan kell bánni a Húsvét állatával: „Nagyon gondosan kell őket etetni és szelíden kell velük bánni. A hangos zajtól megijednek ezek az aranyos kis állatok.” - mondta a kislány.
Újdonság volt az Élménygazdaság óriáskifestője. Az épület falára rögzített hosszú lapon virágokat és más mintákat festhettek ki a gyerekek. A Húsvét velejárója a színezés és a dekorálás, ezért készültek a szervezők ezzel az újdonsággal.
"Nagyon tetszik, azért jöttünk el, mert szép idő van, s a gyerekek szeretik a nyuszikat, simogatják a nyuszikat, szeretnek festeni.” - vélekedett Peresztegi-Tóth Erika.
A népi játékok is nagyon népszerűek voltak. Előkerültek a kordélyok, taligák és gólyalábak. A bátrak akár a hordólovaglást is kipróbálhatták. Vetarán traktorra is felülhettek a gyerekek, vagy akár szüleik. A fallal körülhatárolt 1.2 hektáros múzeumi kertben a Georgikon Majorban folytatott mezőgazdasági tevékenységnek állítanak emléket.
A 2013 tavaszán átadott Élménygazdaságban már hagyományosnak mondható, hogy húsvét hétfőn van a nyitás. A Magyar Mezőgazdasági Múzeum szárnyai alatt működő majormúzeum ebben a szezonban is tartalmas programkínálattal készül:
„Tavasztól őszig biztosítunk programokat. Következő rendezvényünk már Szent György napon lesz és nagyon sokféle múzeumi foglalkozással várjuk az iskolás csoportokat. Kérjük, hogy keressenek bennünket kertgazdaság, állattartás témakörökben nagyon sok foglalkozást tudunk biztosítani és ez nagyon jó lehetőség a tanórán kívüli foglalkozások tartására.” - mondta el Szabó Lázár Ibolya, a kiállítóhely vezetője.
Az április 24-ei Szent György napkor az Élménygazdaságon kívül már a múzeumi kiállítóterek is megnyílnak.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV