Az országos átlagot is meghaladja Keszthelyen a zöldfelületek nagysága. A város egyedülálló és különleges természeti kincsekkel rendelkezik. Számos fasor, park és liget szolgálja a friss levegőt és a zöld környezetet. A Keszthelyi Környezetvédő Egyesület tagjai és a természet iránt elkötelezett civilek fákat ültetnek és rendszeresen felhívják a figyelmet ezek védelmére.
A Keszthelyi Környezetvédő Egyesület elnöke, Forstner Anna elmondta: "Bizony nem vagyunk eléggé tisztában azzal, hogy mennyire sok köszönettel tartozunk a fáknak. Emberivé teszik a környezetünket, lakhatóvá teszik. Képzeljük csak, hogy milyen életünk lenne fák nélkül...mondjuk a Szaharában. Ez a dolognak az érzelmi oldala, a másik szintén nagyon fontos szerepe a fáknak az életünkben az, hogy a többi zöld növénnyel ők biztosítják az oxigént a levegőben." Ezekre a tényekre is felhívta a figyelmet az egyesület rendezvénye. A nagy számú közönség többek között az Éghajlatvédelmi Szövetség és a Levegő Munkacsoport előadásaiban hallhatott még a fák jelentőségéről.
A rendezvényen köszöntőt mondott Ruzsics Ferenc. A város polgármestere kiemelte, hogy egy olyan egy milliárd forintos projektet tervez Keszthely, melynek nagy részében a zöldterületek gondozása és újak kialakítása a cél. A városvezető egy korábbi újságcikkre utalva elmondta, hogy a korábbi - sokak által csak facsonkításoknak hívott - erős fametszések a jövőben nem lesznek. A nagyobb forrásoknak köszönhetően lehetőség lesz a kíméletes, egyben költségigényesebb fagondozásra is.
Dr. Makai Martina fejlesztés-és klímapolitikáért felelős helyettes államtitkárnak köszönhetően első kézből származó információk és eredmények jutottak el a hallgatóságához a decemberi párizsi klímacsúcsról: "Minden ország megnézte a saját lehetőségeit és elmondta ott Párizsban, illetve előtte leírta, hogy milyen felajánlásokat tud tenni annak érdekében, hogy az üvegházhatás, gázkibocsátás csökkenjen. Ezeket a felajánlásokat összegezték és erre alapulva született egy megállapodás, amit gyakorlatilag a valamivel több mint 190 résztvevő ország egyhangúlag elfogadott. Annyiban új ez a megállapodás, hogy gyakorlatilag egyfajta mérföldkő a gazdasági élet szereplőinek is és megmutatja az utat 2030-ig, 2050-ig, sőt, még kitekintést nyújt 2050 utánra is." - nyilatkozta a helyettes államtitkár.
A klímacsúcson hazánk 2030-ig 40 százalékos káros anyag kibocsátás-csökkentést vállalt. Magyarország jó úton halad, mert az iparosítás időszakához képest már most 36 százalékos kibocsátás-csökkentést tettünk. Az előadáson elhangzott, hogy a kormányzati vállalások mellett a civil emberek is sokat tehetnek a környezetért, akár egy-egy fa elültetésével is.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV