Festmények, grafikák, versek, és a legkülönfélébb anyagokból készült szobrok is születtek az idei kulturális pikniken. 36 művész vett részt a MŰSZAK-on.
Kóródi Katalin első alkalommal volt részese az alkotótábornak. A Képzőművészeti Egyetem, festő-restaurátor szakos hallgatója úgy véli, sokat tanult az itt alkotó művészektől a tartalmas egy hét alatt.
A Művészek Szabad Alkotóközössége minden évben egy művészt választ a telep témájául. Ezúttal a 110 éve született Mikus Gyula jegyében alkottak.
A keszthelyi festőművész szerelmese volt a városnak és a Balatonnak. Mikus konkrét ábrázolásai mellett a magyar tenger világa köszön vissza a vásznakon - mondta el a kiállítást megnyitó Havasi Bálint. A Balatoni Múzeum igazgatója hozzátette, hogy ősszel egy nagyszabású Mikus kiállításra készülnek, melyen természetesen helyet kapnak az alkotótáborban készült festmények, szobrok és versek.
Tirnován Tamásnak köszönhetően elkészült Mikus Gyula mellszobra is. A pápai szobrász Takács Ferdinánd felkérésére formálta agyagba, majd öntötte gipszbe Mikus képmását.
A kulturális piknik résztvevőinek célja az, hogy a szerintük Keszthelyen méltatlanul elhanyagolt Mikusnak emléket állítsanak. A Művészek Szabad Alkotóközössége megszólítja az önkormányzatot és a keszthelyi lokálpatriótákat, hogy a gipszszobor adott, így akár bronzba is lehet önteni és elhelyezni a város egy megfelelő pontján.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV