Nagy volt az érdeklődés a világrekord trófeák körül a Vadászati Múzeumban.
"Nagy öröm lenne, persze, ha megtehetném" - így vélekedik egy vadász arról, milyen lenne, ha egy ilyen agancsot tudhatna a magáénak. A Zalában és Somogy megyében elejtett óriási trófeák mellett számos szép fejdíszt csodálhattak meg a szemlére érkezők.
A gímszarvasok mellett dámvad, muflon, őzbak és vaddisznó trófeákat is kiállítottak a szemlére.
Nagyrészt zalai, somogyi és Veszprém megyei vadászok hozták el az idén trófeáikat, de az ország távolabbi régióiból is kerültek ide fejdíszek.
A Festetics Trófeaszemle tavaly indult el és ma már a legnagyobb ilyen rendezvény hazánkban.
Zalai vadászkürtösök szólamai hívták az esős időben rendezvénysátor alá a vendégeket, ahol a szemle védnöke – a Bakonyerdő Zrt. nevében – Varga László köszöntötte a megjelenteket és hangsúlyozta, hogy milyen üzenetet kell, hogy közvetítsen egy ilyen trófeaszemle a társadalom irányába.
A trófeaszemle alkalmával több elismerést is kiosztottak –többek közt – díjat vehetett át Szakács István, aki 1993 óta vezeti a keszthelyi erdészetet. Munkássága elismeréséül a Vadászkamara Aranyérmét érdemelte ki.
Elismerésben részesítették a Vadászati Kulturális Egyesület művészeti pályázatára nevezett alkotókat is.
Az idei évben 38 művész, összesen 85 alkotással nevezett, melyek közül 56 művet ki is állítottak a Vadászati Múzeum épületében.
Az 56 kiállított alkotásból a zsűri 19-nek ítélte oda a ’Vadászati Kulturális Érték’ címet, melyek 3 hónapig maradnak itt Keszthelyen.
Lakatos Ferencnek köszönhetően egy újabb szabadtéri szobor viszont hosszabb ideig is a múzeumnál marad. Az Őrszem címet viselő szobor egy, a pakisztáni hegyekben élő vadkecskét ábrázol.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV