Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Bejárást tartottak a nevelési év kezdete előtt
2023. aug. 31. csütörtök | Keszthely
Bejárást tartottak a nevelési év kezdete előtt
Felkészülten várják a gyermekeket a keszthelyi óvodákban és a bölcsődében. Szerdán bejárást tartott a tagintézményekben Manninger Jenő polgármester. Az idei nevelési évtől összevonva, új intézmény keretében működnek a tagóvodák és a bölcsőde. A Keszthelyi Életfa Óvodába és Bölcsődébe 570 gyermek fog járni szeptember 1-től.

Szerdán bejárásra érkezett a polgármester az Életfa Óvodába. A tavaly óta zajló akció célja, hogy a nevelési év kezdete előtt megvizsgálják a keszthelyi tagegységek állapotát. E mellett természetesen folyamatosak a hatósági ellenőrzések is. A városvezetés célja, hogy felmérjék az igényeket, regisztrálják a kisebb-nagyobb felmerülő problémákat. Erre a legjobb mód a személyes kapcsolat és a helyszíni szemle.

„Kisebb dolgokkal is sokat lehet segíteni: megjavítanak egy-egy padot, vagy egy-egy beázást, vagy áthozatunk esetleg egy másik helyszínről egy játszótéri eszközt, ilyenekről van szó egyelőre. Mindenképpen lehetőség nyílik a személyes beszélgetésre, nagyon fontosak ezek az intézmények az önkormányzatnak” - nyilatkozta Manninger Jenő. 

Nyáron a keszthelyi intézmények, így az óvodák világítását is korszerűsítették. Karbantartásokat végeztek és például a kültéri padokat is megjavították. Szeptember 1-től az óvodák és a bölcsőde összevont intézményként működnek. Utóbbi eddig az Egyesített Szociális Intézményhez tartozott. Az új intézmény vezetője Németh Ildikó: „Minden tagóvodában a személyi feltételek megfelelőek, a tárgyi környezetért a gondozónők és az óvodapedagógusok felelősek. Úgy gondolom, hogy megfelelő módon várjuk szeptember elsejével a gyerekeket. A polgármester úr jelenleg bejáráson van az intézményben és az esetlegesen felmerülő problémákat és helyzeteket úgy gondolom, hogy ezzel kezelni fogjuk.”

A 2023/24-es nevelési évet 500 óvodás és 70 bölcsődés kezdi meg Keszthelyen. 24 csoportban 48 óvodapedagógus, a bölcsődében 14 kisgyermeknevelő dolgozik. A dajkákkal, pedagógiai asszisztensekkel és más dolgozókkal együtt összesen 105 munkatársa van az összevont intézménynek.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

| 2025. jan. 17. péntek 19:15 | Zalaszentlászló
40 éves álom vált valóra az épületkomplexum felújításával.
| 2024. nov. 25. hétfő 19:15 | Balatonszentgyörgy
Balatonszentgyörgy évről évre fejlődik, az elmúlt időszakban is számos beruházás zajlott. Az új képviselő-testület előtt számos feladat áll.
| 2024. szep. 25. szerda 19:15 | Balatongyörök
A balatongyöröki ovisok is megismerkedtek a szabályos közlekedés alapjaival.
| 2024. szep. 16. hétfő 19:15 | Keszthely
Az intézmény teltházzal működik, sokan már a jövő évre íratják be gyerekeiket a katolikus óvodába.
| 2024. aug. 30. péntek 19:15 | Keszthely
Jövő hétfőtől már ovisoktól lesz hangos az intézmény.
XI. Évfolyam 2. Szám
Megjelenés: 2025. január 24.
09:48
Krea Tv
10:00
Híradó
10:45
MMA film
11:37
Luther Márton
12:00
Képújság
18:00
Egy csipetnyi szó
18:32
Zalai krónika
18:47
Krea Tv
19:00
Híradó
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.