Angliai tapasztalat és egy francia pékségben folyó technológia adta az ötletet Kelemen Gábornak, hogy hazatérve, Reziben szakemberként megvalósítsa az álmát, hagyományos eljárással készített kenyeret, pékárut sütni. A vállalkozás beindításához a Kelet-Zalai Paktum projekt keretében kapott támogatást.
"Ez a támogatás,ez tulajdonképpen egy járulékos támogatás,költségtámogatás forma volt, Előtte munkanélküli voltam amikor megkaptam ezt a támogatást és ez idő alatt amíg a támogatást folyósították,ez idő alatt tulajdonképpen fel tudtam építeni és be tudtam indítani a vállalkozást. Mint fizikai részét, mint pedig papírforma részét neki,mint a hivatalos részét ami kellett hozzá. Engedélyezéseket."- mondta Kelemen Gábor.
A foglalkoztatási paktum záró konferenciáján Nagy Bálint, Keszthely polgármestere, beszélt a keszthelyi-zalaszentgróti járásban megvalósított projekt jelentőségéről . Keszthely Város Önkormányzata a projekt előkészítését végezte és az Irányító Csoporton keresztül vett részt a kivitelezésben. A menedzsmenti feladatokat a Keszthelyi Városfejlesztő Egyszemélyes Nonprofit Kft. látta el. Nagy Bálint kiemelte, hogy a sikeresen záruló 3 és fél éves munka eredményeként, a támogatások segítették a hátrányos helyzetű álláskeresők és a munkaerő-piactól távol lévő inaktív személyek munkához jutását.
"Sikeres volt a számok tekintetében is a teljes projekt, hiszen a járásból több mint 200 embert tudtunk bevonni. Nagyon jelentős mértékben tudtunk, több mint ennek a felénél, bértámogatást nyújtani. A bértámogatáson túl különböző szolgáltatásokat, információnyújtást. Tehát összességében úgy kell, hogy összefoglaljam, hogy sikeres volt a projekt. De mindenképpen meg kell azt említenem , hogy az elmúlt másfél évben a pandémia rányomta erre is a bélyegét. Különösen a munkavállalás tekintetében. És az a tény, hogy a keszthelyi és zalaszentgróti – de talán- különösen a keszthelyi járás volt az, ami az egyik legnagyobb elszenvedője volt ennek a pandémiás helyzetnek."- adott tájékoztatást Nagy Bálint polgármester.
Deák Ferenc, a Zala Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályának képviseletében beszélt a megye aktuális munkaerő piaci helyzetéről, az új támogatási rendszerekről és az ágazati bértámogatásról amellyel több mint 6 ezer munkahelyet sikerült megvalósítani Zalában. Deák Ferenc szemléltette a projekt indulásának foglalkoztatási adatait , kiemelve, hogy a megye járásaiban és megye jogú városaiban működő paktumoknak köszönhetően kedvezően alakult a foglalkoztatás.
"’18-ban egy növekvő foglalkoztatási szintet mutattak a statisztikai adatok, amelyek aztán később a COVID hatására egy határozott visszaesést mutattak ,amelynek a legnagyobb szenvedője az idegenforgalom, turizmus ágazatban van és ezzel nyílván szinkronban pedig a munkanélküliek száma növekedett. S még egy fontos, ami talán még nem hangzott el a bevonandó célcsoportnál,amiben a civil szervezeteknek komoly szerepe volt,az inaktívak."- mondta Deák Ferenc osztályvezető.
A projekt 45 hónapos megvalósítási időszakában 206 fő került a programba bevonásra, 106 fő részesült bérköltség . 16 fő vállalkozás beindítási míg 25 fő képzési támogatást kapott.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió