A világkiállítás egyik, ha nem a legnépszerűbb csarnoka a G pavilon. A hazai és nemzetközi trófeakiállítás és az öt földrész vadfajait bemutató diorámák lenyűgözték a látogatókat.
„Nagyon színvonalas rendezvény, tényleg le a kalappal a szervezők előtt, akik ezt megszervezték. Én érintett is vagyok benne, aranyérmes őzbakjaim vannak itt kiállítva, már második alkalommal jöttem el megnézni” - mondta a kiállítást megtekintő Kalló Miklós.
A G pavilon megvalósítását keszthelyi szakemberek kapták feladatul. Pálinkás Róbert kastélyigazgató és Tóth Csaba múzeumvezető irányításával töltötték meg színvonalas tartalommal a területet. 4200 négyzetméterével ez a világkiállítás legnagyobb pavilonja.
Pálinkás Róbert kurátor, a Helikon Kastélymúzeum igazgatója: „Mindenben a legek pavilonja: a legtöbb trófeát helyeztük el. Valamivel több mint kétezer Magyarországon vadászható nagyvadnak a trófeáját helyeztük el a trófeafalon, ezek gímek, dámok, őzek, muflonok, illetve vaddisznók.”
A 2000 trófea mellett az öt földrész vadászható fajaiból 200 egészalakos preparátumot mutatnak be 600 négyzetméteren. A csapat a Keszthelyen már jól bevált szakembergárdával építette meg a diorámákat. Hidvégi Béla múzeumalapító szerint nagy sikere van a világkiállításnak, különösen a G pavilonnak.
„Valami fantasztikus, annyira értékelik, szeretik, főleg a gyerekek a diorámákat, az állatokat. Rengetegen vannak” - nyilatkozta Hidvégi Béla múzeumalapító, világvadász.
A 10 éve elindult Festetics Trófeaszemlével és a Vadászati múzeumban folytatott munkával kivívták a szakma elismerését a keszthelyi szakemberek. Ennek köszönhető, hogy ők kapták a felkérést a világkiállítás ezen részének megrendezésére.
Tóth Csaba, a kiállítás szakmai vezetője: „A vállunkon felhoztuk fél Keszthelyt, mert az a dioráma, az az öt földrésznek a megépítése, ami itt látható, én úgy gondolom, hogy magyar honban ezzel elöl járunk. Megépítettük azt az öt földrészt, amit terveztünk, ez másfél éves munkának az eredménye, amit most látunk.”
Szintén nagyon népszerű a hagyományos vadászati módokat bemutató terület. A látogatók itt betekintést nyerhettek az íjászat, solymászat, agarászat és az elöltöltős fegyverek szépségeibe. Mindemellett komoly szerepet kap a ló és a vadászat kapcsolatának a bemutatása. A világkiállítás befejeztével ez a tárlat Keszthelyre került, a Vadászati Múzeum mögötti épületbe.
Szintén Keszthelyen kap helyet a vadászati világkiállítás kapuja. Szőke Gábor Miklós és csapata tíz tonna hullajtott agancsból készítette el az üdvözlőkaput. Az egyéni felajánlások mellett vadásztársaságok járultak hozzá a gím- és dámkoronákkal a monumentális alkotáshoz.
Keszthelyi TV - Hársfalvi Ákos