Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Színes / A családokat várták a Nyuszifül Fesztiválra
2022. ápr. 18. hétfő | Gyenesdiás
A családokat várták a Nyuszifül Fesztiválra
Állatsimogató, nyomozás és tojásírás is várta a családokat a Nyuszifül Fesztiválon. A Festetics Imre Élményközpont állatparkjának lakói nagyon szelídek, kézből etethetik őket a gyerekek és a felnőttek. A létesítményben több kölyök is született.

A nyuszi békésen tűrte a gyerekek simogatását. A kicsiknek nagy élmény volt testközelből megismerkedni a csaknem 7 kilós állattal. A fiatalok azt is elárulták, hogy nekik mi a kedvenc állatuk.         

„A kutya, mert játékos. Az unokatesóméknál is egy golden retriever van.” - mondta egy látogató, Agg Barnabás.

A Nyuszifül Fesztivál nem csak a szórakozásról szól, szemléletformáló szerepe is van. A szakemberek szeretnék hangsúlyozni, egy állat felelősséggel jár, ezért érdemes alaposan megfontolni, mielőtt vásárolunk vagy örökbe fogadunk egyet.

„Nem mindegyik nyuszi 1,5-2 kilós lógó fülű nyuszi, hanem bizony megnőhetnek jó nagyra is.  Ezt itt a kezemben egy 6-7 kilós példány most például. Húsvét után is gondoskodni kell róluk, etetni is kell őket, férőhelyet kell számukra biztosítani.” - tájékoztatott a Festetics Imre Élményközpont vezetője, Varga Péterné.

Az állatpark lakói nagy örömmel fogadták a látogatókat. Fűvel, pitypanggal vagy szárított csemegével is lehetett etetni őket. A program a felnőttek körében is népszerű volt.

„Voltunk a főépületben, ott voltunk arcfestésen, megnéztük az állatokat, az őzeket, a birkákat. Megetettük őket a családdal, úgyhogy nagyon jól érezzük magunkat.” - tette hozzá egy másik látogató, Koch Bernadett.

Állatok után lehetett nyomozni a Természet Házában. A játék közben a résztvevők sok érdekességet is megtudhattak. Körbe lehetett járni a kiállítást is, de húsvéti arcfestést is kérhettek a gyerekek.  

„Itt nyitogattunk dolgokat, hogy milyen bogarak vannak, megnéztük. Anyukám meg a kistesóm kiment, és akkor leginkább csak itt csináltam a dolgokat, hogy festettem tojásokat.” - mondta egy résztvevő, Vitárius Roland.

A tojásdíszítésnél két technikát, a karcolást és a berzselést próbálhatták ki az érdeklődők. A kivitelezésben szakember segítette őket, az elkészült munkákat pedig hazavihették.        

Regman Karola - Keszthelyi TV.

| 2026. ápr. 6. hétfő 19:15 | Gyenesdiás
Nagy volt az érdeklődés a Festetics Imre Élményközpont húsvéti rendezvényén
| 2025. ápr. 15. kedd 19:15 | Gyenesdiás
A húsvét közeledte miatt természetesen nem maradhattak el az ünnepkörhöz kapcsolódó kreatívkodások sem.
| 2026. ápr. 6. hétfő 19:15 | Keszthely
Közösségi programokkal szeretnék népszerűsíteni az árusítóhelyet.
| 2026. ápr. 6. hétfő 19:15 | Keszthely
A katolikus egyház legszentebb ünnepe a húsvét.
| 2026. ápr. 3. péntek 19:15 | Keszthely
Önkéntesek és a VÜZ is helyezett ki dekorációt.
18:00
Szignatúra
18:30
Hargita Tv
18:52
Savaria Filmfesztivál
19:00
Híradó
19:45
UNIV TV
20:15
A szomszéd vár
20:52
Savaria Filmfesztivál
21:00
21:30
Hargita Tv
21:52
Savaria Filmfesztivál
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.