Pörkölt, töltött káposzta, lecsó, paprikás. A közös nevező a bogrács volt a főzőversenyen. 12 csapat nevezett a megmérettetésre. A gyenesdiási civil szervezetek mellett barátok, családok is együtt főztek. A környékbeli településeken kívül budapesti csapat, a Terefere klub tagjai is eljöttek a Rügyfakadásra.
„Ez visegrádi tejfölös szarvasjava. Apróhúsból, combból, fűszerekből tejfellel, kis vörös borral.” - osztotta meg Szily Imre Balázs.
A huszár és honvéd fegyverzeti parádén korabeli háborús eszközöket működés közben láthatta a közönség. A ’48-as ruházatokat is bemutatták. A Fekete Sereg Ifjúsági Egyesület tagjainak segítségével pedig a legkisebbek is magukra ölthették a páncélzatot. A Gyenesdiási Gyógyító Falu előadóival is megismerkedhettek az érdeklődők. A meridián torna mellett szakrális táncokat is tanulhattak a bátrabbak.
„Ezt egy német balettmester, aki eredetileg néptáncos volt, az indította világkörüli útjára. És azóta tényleg a világon nagyon sok helyeb táncolják ezeket a táncokat különböző zenékre. A lélekre, testre, szellemre nagyon jó hatással van, ezért nagyon jó gyógyító.” - ismertette Szabó Gabriella spirituális terapeuta.
A Rügyfakadás Tavaszünnepet már 22 éve szervezi a Forrásvíz Természetbarát Egyesület. Minden évben a Föld napjához kapcsolódik a jó hangulatú, szabadba csábító rendezvény.
„Egy kicsit megünnepelve a Föld napját. Illetve felhívni a figyelmet annak a fontosságára, hogy figyeljünk a környezetünkre, a természeti értékeinkre. A rendezvény kapcsán vártuk a közösségeket, családokat, egyéb egyesületeket vagy munkahelyi közösségeket.” - mondta Gálné Németh Ildikó, az egyesület elnöke.
A kétnapos rendezvényen társszervezetek is bemutatkozhattak. Természetvédelemhez kapcsolódó kvízt is kitölthettek a résztvevők. A szervezők hangsúlyozták, küldetésüknek fontos helyszíne a Keszthelyi-hegység és azon belül a Nagymező, mely szimbóluma a környezetvédelemnek.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV