Keszthely hetedik alkalommal adott otthont az Országos Ippon Shubu Karate Versenynek. Különböző korosztályok mutathatták be tudásukat. Elsőként az utánpótláskorúak. Csiki Roland is a fiatal versenyzők egyike: "Három éve karatézom. Nekem ez a sport ez úgy jött, hogy minden álmom volt, hogy egy ilyen küzdősportot űzhessek, és hát szabadidőként, meg jó sport" - mondja.
A karate sportot egész fiatal korban el lehet kezdeni. Előre meghatározott mozdulatsorokat és formagyakorlatokat, valamint küzdelmeket is bemutattak a versenyen. Délután már a felnőttek vették birtokba a tatamit. A karate nem “csak” egy sport. Az egyébként sok tanulást igénylő mozdulatok begyakorlása nem csak a testet, hanem a lelket is edzi.
"A verseny célja a karate népszerűsítése és a klubok közötti kapcsolatok ápolása. A versenyre 11 egyesület nevezett az egész országból. Ez 104 főt jelent és több, mint 200 nevezést. Versenylehetőséget biztosítunk az utánpótlásnak és a felnőtt versenyzők számára is" - tudtuk meg a Budo Karate & Jujutsu International Szövetség elnökétől, Bézsenyi Renátától.
Keszthely városát az Emberi Erőforrások Bizottságának elnöke képviselte a versenyen. Csótár András a megnyitón hangsúlyozta: a településnek fontos a sport - nem csak az egészségmegőrzés, hanem a közösségteremtés miatt is. Így folytatta: "Fontos nekünk, hogy ezt a rendezvényt, ezt a sportversenyt évről évre a keszthelyi Shotokan Sportegyesület megszervezi. Most is nagyon sokan jöttek el az ország legtávolabbi pontjáról is. Ez azt jelenti, hogy rangja van ennek a versenynek. Most már lassan két évtizede rangja van ennek a versenynek, és emiatt Keszthely város önkormányzata örömmel áll mellé és támogatja is ezt."
A karate harcművészet lényege, hogy a jellem, tisztelet, szorgalom, önuralom, akarat segítségével fejlessze a személyiséget - a test-lélek-technika hármasán keresztül.
Tüskés Balázs - Keszthelyi TV