A katakat, azaz az előre meghatározott mozdulatsorokat mutatták be az egyik szőnyegen a versenyzők Ezek a formagyakorlatok arra szolgálnak, hogy a támadó és védekező mozdulatokat ismertessék. Nem csak a sorrendet kell itt megjegyezni, figyelni kell a feszességre, a pontosságra. Voltak olyanok, akiknek ez volt az első megmérettetésük.
„Nagyon jól éreztük magunkat. Szerintem tök jó volt ez a verseny, én nagyon jól éreztem magam.” - mondta el Csapó Ádám versenyző.
„Én is jól éreztem magam. Kicsit az elején izgultam és nagyon jó volt szerintem a verseny.” - tette hozzá Vágó Gábor versenyző.
A formagyakorlatok mellett küzdő kategóriába, kumite-be is lehetett nevezni. A küzdelem sérülésekkel járhat, többször volt szükség orvosi vizsgálatra, segítségre. A karatékáknak sok tudást kell elsajátítani ahhoz, hogy minden helyzetben fel tudják mérni, hogy mit és hogyan kell tenniük. A sport mellett a személyiségfejlesztés is része a harcművészetnek.
„Körülbelül 3-4 éve karatézom. Ez a sportág nagyon megfogott, mert az ezelőtti sportok, ahol edzettem ahhoz képest sokkal jobb a közösség és sokkal jobb a hangulat, sokkal jobban szeretek bejárni edzésre.” - fogalmazott Takács Áron versenyző.
Az országos bajnokságot kilencedik alkalommal szervezték meg Keszthelyen. 16 egyesületből több mint 100-an érdeklődtek a lehetőség iránt.
„Ez nagyon jó motiváció a gyerekeknek, hiszen nem csak a klubon belül, hanem az ország egész területéről is meg tudják mutatni azt, hogy hogyan fejlődnek, saját magukhoz képest mit tudnak kihozni magunkból egy-egy ilyen versenyen. És nem utolsó sorban az egyik legjobb dolog az, hogy a sportbaráti kapcsolatokat ápoljuk az egyesületekkel.” - emelte ki Bézsenyi Renáta szervező, a Budo Karate & Jujutsu International Szövetség elnöke.
A kategóriák legjobbjait díjazták. Mindenki boldogan állt fel a dobogóra, sokakat fényképen is megörökítettek. A helyezettek elismerő oklevelet és érmet is kaptak. A verseny létrejöttét Keszthely valamint Esztergályhorváti önkormányzatai is támogatták.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV