Ma éjféltől az ország egész területén harmadfokú hőségriasztás lép életbe az extrém meleg miatt. A meteorológusok szerint a nappali csúcshőmérséklet a következő napokban a 38-40 fokot is elérheti. Ez a tartós hőség még az egészséges szervezetet is rendkívüli módon megterheli.
A hatóságok azt kérik, hogy a legmelegebb órákban, 11 és 16 óra között senki ne tartózkodjon a tűző napon. Nagyon fontos a folyamatos folyadékpótlás, ezért igyunk sok vizet, és kerüljük az alkoholt, illetve a koffeint. Ha tehetjük, töltsünk napi néhány órát hűtött, légkondicionált helyiségben. Különösen figyeljünk a kisgyermekekre, az idősekre és a szívbetegekre. Gyermeket, valamint háziállatot még egyetlen percre se hagyjunk a parkoló autókban.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV