Kodály Zoltán Esti dalával vette kezdetét a koncert. A Sinus Szaxofon Együttes előadásában még a Londonderry Air is hallható volt. Utóbbi volt a Festetics Zeneiskola növendékeinek kedvence.
„Otthon gyakoroltam, Felföldi Gábor tanár úrral kezdtük el a darabokat átvenni közösen, kamaraórákon, különböző zenekari órákon.” - mondta el Markal Máté a Sinus Szaxofon Együttes tagja.
A fiatalok nagy erőkkel készültek az év első előadására. Sokat gyakorolnak együtt, hiszen több helyen is fellépnek 2026-ban.
„Szerintem sokkal jobbak a darabok, amiket játszunk, meg a közösség is nagyon jó. Fellépésre is járunk, majd a Helikonon is indulunk, úgyhogy így versenyek is.” - emelte ki Tégla Benedek a Sinus Szaxofon Együttes tagja.
Felléptek a Festetics Vonósok is. A zeneiskola pedagógusai mellett közreműködött a keszthelyi hegedűvirtuóz, Farkis Béla. A vonósok egyebek között Elgar és Mendelsshon darabjait is előadták. A két együttes filmzenéket is játszott közösen. Felcsendült a Hölgyek levendulában, a Forrest Gump és a Titanic egy-egy betétdala. Az est házigazdája, Felföldi Gábor már többször szervezett újévi koncertet a színházba. A tőle megszokott humorral fűszerezve köszöntötte a közönséget, akiket be is vont a programba. Köszönetet mondott azért, hogy ismét teltház előtt játszhattak az év első napján.
„Ez egy elég nagy munka. Mert ugye nem akarjuk mindig ugyanazt játszani. Tehát mindig frissítünk, de azért mindig vannak a régiekből is és igen, ez egy munka. De, amikor jön a koncert, az meg egy óriási dolog és azt hiszem, hogy mi vagyunk a legboldogabbak egy ilyen koncert alatt. Mert nagyon jó a zenét hallgatni, de játszani még jobb.”
A programon fellépett még Bot Gábor színművész, aki különböző stílusú énekekkel is elkápráztatta a közönséget. A publikum Németh Norbert harmonikajátékát is élvezhette.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV